Ιδανική πρεμιέρα για την ΑΕΛ στο στάδιο Αλκαζάρ, που επικράτησε εύκολα με 3-0 του Ηρακλή Λάρισας στο πρώτο επίσημο παιχνίδι της για την 1η αγωνιστική του 1ου ομίλου και έκανε ποδαρικό με το «δεξί» στο πρωτάθλημα της Superleague 2. Ο Μάριος Όγκμποε άνοιξε το σκορ στο 15ο λεπτό, με τον ίδιο παίκτη στο 19ο λεπτό να κάνει το 2-0, για να γίνει το τελικό 3-0 για την ΑΕΛ στο 23ο λεπτό με σουτ εκτός περιοχής του Κ. Παπαγεωργίου που κόντραρε.

Οι φάσεις στο ΑΕΛ-Ηρακλής Λάρισας
Εκτέλεση φάουλ του Κ. Παπαγεωργίου για την ΑΕΛ κεφαλιά του Ηλιάδη ο Κουτζαβασίλης διώχνει σε κόρνερ στο 3ο λεπτό.
Σέντρα σουτ του Λεσάι για τον Ηρακλή Λάρισας μπλοκάρει ο τερματοφύλακας της ΑΕΛ, Θεοδωρόπουλος στο 8ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με τον Όγκμποε μετά από πάσα του Πεντρόζο στο 15ο λεπτό.
Σουτ του Νικολιά για την ΑΕΛ απομακρύνει σε κόρνερ αμυντικός του Ηρακλή Λάρισας στο 17ο λεπτό.
Δεύτερο ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ πάλι ο Όγκμποε από κοντά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα στο 19ο λεπτό.
Σουτ του Πεντρόζο για την ΑΕΛ σώζει ο Κουτζαβασίλης στο 20ο λεπτό.
Γκολ του Κώστα Παπαγεωργίου με σουτ εκτός περιοχής αφού η μπάλα κόντραρε έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα στο 23ο λεπτό.
Κίτρινη κάρτα ο Αλτάνης του Ηρακλή Λάρισας στο 29ο λεπτό.
Κίτρινη κάρτα ο Ηλιάδης για την ΑΕΛ στο 32ο λεπτό.
Σέντρα του Θ. Παπαγεωργίου για την ΑΕΛ κεφαλιά του Πεντρόζο η μπάλα χτυπάει σε αμυντικό του Ηρακλή Λάρισας και φεύγει σε κόρνερ στο 35ο λεπτό.
Κίτρινη κάρτα ο Κοσσονού για την ΑΕΛ στο 49ο λεπτό.
Σουτ του Συρεγγέλα για τον Ηρακλή Λάρισας ψηλά πάνω από τα δοκάρια του Θεοδωρόπουλου στο 56ο λεπτό.
Εκτέλεση φάουλ του Μαυριά για την ΑΕΛ άουτ στο 78ο λεπτό.

ΑΕΛ (Παναγιώτης Γκουτσίδης): Θεοδωρόπουλος, Θ. Παπαγεωργίου (85' Καλουτσικίδης), Κοσσονού (85' Μαϊδανός), Γκοτζαμανίδης, Ηλιάδης, Πλέγας (80' Αντράντα), Κ. Παπαγεωργίου (65' Μαυριάς), Θωμαΐδης, Όγκμποε, Πεντρόζο, Νικολιάς (65' Μιλτιάδης)

Ηρακλής Λάρισας (Παναγιώτης Διλμπέρης): Κουτζαβασίλης, Σ. Καψάλης, Γκαλίτσιος, Μ. Καψάλης (39΄λ.τρ Καμπέρης), Γκουγκούδης, Μπάμης, Τασιουλής (58' Μπάτροβιτς), Αλτάνης (58' Σουμπάσης), Συρεγγέλας (81' Χρηστίδης), Τσιμίκας, Λεσάι (81 Εσκουρέντο).