Συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα για την ΑΕΛ U-15, που πέρασε νικηφόρα από τη Θεσσαλονίκη με σκορ 3-2 επί του Άρη, με χατ-τρικ του Όντου, σε αγώνα που διεξήχθη στο Δημοτικό Γήπεδο Πυλαίας "Αντώνης Καραμπουρνιώτης", για την 6η αγωνιστική του β' ομίλου του οικείου πρωταθλήματος της Super League 1. Το διπλό αποκτά μεγαλύτερη αξία αν αναλογιστεί κανείς ότι ήλθε με ανατροπή του σκορ και απέναντι σε μια ομάδα που παρέμενε αήττητη από την αρχή του πρωταθλήματος Κ15. Τα γκολ για την ομάδα της ΑΕΛ U-15 που παραμένει αήττητη, με απολογισμό τρεις νίκες και δύο ισοπαλίες, σημείωσε στο δεύτερο ημίχρονο ο Όντος, ενώ ο Άρης U-15 είχε προηγηθεί με γκολ του Μαυροπουλου στο 9ο λεπτό και Γκίρλου στο 30ο λεπτό.

Άρης U-15: Κρυκίδης, Λαϊνάς (64’ Καρκαμάνης), Σίτσας, Γεωργιάδης, Καπακτσόγλου, Χατζηβασιλείου, Σουγιόλτσης (60’ Κώστογλου), Μαυρόπουλος, Παπαγεωργίου, Γκίρλος.

ΑΕΛ U-15: Σπανός, Μπαργιώτας, Αβραμούλης, Δεμίρης, Αλμπάνης, Λυγούρας, Τσακνάκης Μ., Νταφούλης, Καραγιάννης, Όντος, Αγοραστός
Αγωνίσθηκαν ακόμα οι Μπασδέκης, Γάτος, Μπακογιάννης και Πατσώνης.