Από λυτρωτής σε... μοιραίος μετατράπηκε μέσα σε λίγα λεπτά ο πρώην τερματοφύλακας της ΑΕΛ, Σεμπαστιάν Βιέρα, ο οποίος μετά το άψογο πέναλτι που εκτέλεσε στο 90+3 που έκανε το 3-3 για την Ζούνιορ, αποβλήθηκε για τον πανηγυρισμό του αφήνοντας την ομάδα του χωρίς τερματοφύλακα. Ο Βιέρα, ο οποίος έχει περάσει και από την ΑΕΛ το διάστημα 2009-2011, παρότι αγωνίζεται στην θέση του τερματοφύλακα συνηθίζει να σκοράρει, κυρίως με απευθείας εκτελέσεις φάουλ, όμως στο παιχνίδι κόντρα στην Ντεπορτίβο Περέιρα, σκόραρε από την άσπρη βούλα στο 93ο λεπτό. Την επίτευξη του τέρματός του όμως την πανηγύρισε τόσο έξαλλα,που ξέχασε πως έχει ήδη κίτρινη και μετά την κίνησή του να βγάλει την φανέλα του, αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Η γκάφα του αυτή όμως παίρνει μεγαλύτερες διαστάσεις από το γεγονός πως οι αλλαγές για την ομάδα του είχαν εξαντληθεί, με αποτέλεσμα την θέση του κάτω από τα γκολποστ για τον υπόλοιπο αγώνα να παίρνει ένας συμπαίκτης του που δεν είναι τερματοφύλακας. Η ιστορία όμως δεν σταματά εδώ. Στο 9ο λεπτό των καθυστερήσεων η Ντεπορτίβο Περέιρα, βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα για να διαμορφώσει το τελικό 4-3, κάνοντας τον Βιέρα, ο οποίος μάλιστα είναι και αρχηγός της Ζούνιορ, να χτυπά πιθανότατα το κεφάλι του στον τοίχο για την απερισκεψία του, μετά την -κατά τα άλλα- εξαιρετική εκτέλεση του πέναλτι των φιλοξενούμενων. Δείτε το βίντεο μετά το 9.33...