Η ΑΕΛ συνέχισε νικηφόρα τις υποχρεώσεις της, καθώς επικράτησε 2-0 εκτός έδρας τον Αλμωπό Αριδαίας, στο Δημοτικό Στάδιο Αριδαίας, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Superleague 2. Το παιχνίδι κρίθηκε από τα γκολ του Νίνο στο 26ο λεπτό και Νικολιά στο 68ο λεπτό.

Οι φάσεις στο Αλμωπός Αριδαίας-ΑΕΛ
Σουτ του Κ. Παπαγεωργίου για την ΑΕΛ ψηλά άουτ στο 12ο λεπτό.
Μετά από εκτέλεση φάουλ του Αλμωπού Αριδαίας κεφαλιά ο Γιουκούδης μπλοκάρει ο Θεοδωρόπουλος στο 21ο λεπτό.
Σουτ του Νικολιά για την ΑΕΛ μπλοκάρει ο Ντόκιτς στο 23ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με το Νίνο στο 26ο λεπτό. Μετά από μακρινή πάσα από το κέντρο του γηπέδου του Γκοτζαμανίδη ο Νίνο έκανε το κοντρόλ και μετά το σουτ για να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.
Σουτ για την ΑΕΛ με το Νικολιά άουτ στο 44ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με το Νικολιά στο 68ο λεπτό. Ο Πεντρόσο έκανε το σουτ ο τερματοφύλακας Ιβάν Ντόκιτς απέκρουσε και ο Νικολιάς από κοντά με σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.
Κεφαλια του Σέχου για Αλμωπό Αριδαίας σώζει ο Θεοδωρόπουλος στο 69ο λεπτό.
Γιουκούδης το σουτ για Αλμωπό Αριδαίας άουτ στο 72ο λεπτό.