Ο Πανσερραϊκός επικράτησε με ανατροπή της ΑΕΛ με σκορ 2-1 σε παιχνίδι της εμβόλιμης 8ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου του πρωταθλήματος της Super League 2, στο δημοτικό γήπεδο Σερρών. Στο 45+1 λεπτό της αναμέτρησης, ο Αντράντα άνοιξε το σκορ για την ΑΕΛ, με τον Πανσερραϊκό να ισοφαρίζει στο 70ο λεπτό με τον Καρασαλίδη και με το Κανίς στο 89ο λεπτό με εκτέλεση πέναλτι να διαμορφώνει το τελικό 2-1. Ακυρώθηκε γκολ της ΑΕΛ με Νικολιά για χέρι στην αρχή της φάσης που υπέδειξε ο διαιτητής στο 31ο λεπτό. Πολλά παράπονα της ΑΕΛ για τη διαιτησία της αναμέτρησης.

Πανσερραϊκός (Δερμιτζάκης): Γιαννίκογλου, Ζέρης, Πεταυράκης, Καρασαλίδης, Παντεκίδης, Σιόντης (58′ Σοφιανός), Θυμιάνης, Στίνα, Μούργος (81′ Μασκανάκης), Κανίς (90′ Δεληγιαννίδης), Κατσαντώνης (90′ Παπαβασιλείου).

ΑΕΛ (Γκουτσίδης): Θεοδωρόπουλος, Καλουτσικίδης, Μαϊδανός (84' λ.τρ Κοσσονού), Γκοτζαμανίδης, Μαξιμένκο, Θωμαΐδης, Πλέγας, Νικολιάς (60′ λ.τρ Μαυριάς), Κούστα (66′ Τσουμάνης), Αντράντα (66′ Μιλτιάδης), Πεντρόσο.