Μια τραγική εμφάνιση, σχεδόν σε ολόκληρο τον αγώνα από την ομάδα της ΑΕΛ, έφερε την πρώτη εντός έδρας ήττα και τη δεύτερη στο πρωτάθλημα από τον ΠΟΤ Ηρακλή. Η ΑΕΛ ηττήθηκε 2-0 από τον ΠΟΤ Ηρακλή, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Super League 2, στο Στάδιο Αλκαζάρ. Ο ΠΟΤ Ηρακλής άνοιξε το σκορ μετά από εκτέλεση κόρνερ και κεφαλιά του Χρουσιέλ στο 62ο λεπτό και το τελικό 2-0 διαμορφώθηκε από το Μελούνοβιτς στο 83ο λεπτό.

Οι φάσεις στο ΑΕΛ-ΠΟΤ Ηρακλής
Σουτ του Γιουπιτάνα για τον Ηρακλή σώζει ο Θεοδωρόπουλος στο 19ο λεπτό.
Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Ηρακλή στο 23ο λεπτό. Ο Γιουμπιτάνα έκανε την παράλληλη σέντρα και από κοντά ο Άλεξιτς έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι.
Σέντρα Πλέγα για την ΑΕΛ κεφαλιά του Νικολιά η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ στο 27ο λεπτό.
Σέντρα από δεξιά του Κ. Παπαγεωργίου για την ΑΕΛ, πρώτη κεφαλιά πάσα του Ηλιάδη και νέα κεφαλιά του Θ. Παπαγεωργίου, πάνω από τα δοκάρια στο 28ο λεπτό.
Σουτ του Πατράλη για τον Ηρακλή μπλοκάρει εύκολα ο Θεοδωρόπουλος στο 33ο λεπτό.
Σουτ του Μαυριά για την ΑΕΛ η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ στο 37ο λεπτό.
Κεφαλιά του Πλέγα, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Κ. Παπαγεωργίου σώζει ο Βελλίδης με τη βοήθεια του δοκαριού στο 37ο λεπτό.
Άουτ το πέναλτι του Τομάς για τον Ηρακλή στο 39ο λεπτό.
Ζήτησε πέναλτι ο Ηρακλής σε μαρκάρισμα μέσα στην περιοχή του Γκοτζαμανίδη στο Γιουμπιτάνα στο 47ο λεπτό.
Σουτ του Γιουμπιτάνα για τον Ηρακλή με τα πόδια απέκρουσε ο Θεοδωρόπουλος στο 50ο λεπτό.
Εκτέλεση κόρνερ από Κ. Παπαγεωργίου για την ΑΕΛ κεφαλιά του Ηλιάδη άουτ στο 52ο λεπτό.
Δοκάρι για τον Ηρακλή με τον Άλεξιτς στο 53ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για τον Ηρακλή. Μετά από εκτέλεση κόρνερ με το Τόμας για Ηρακλή κεφαλιά Χρουσιέλ στα δίχτυα του Θεοδωρόπουλου στο 62ο λεπτό.
Σουτ του Πανάγου για τον Ηρακλή μπλοκάρει ο Θεοδωρόπουλος στο 66ο λεπτό.
Σουτ του Νικολιά για την ΑΕΛ άουτ στο 68ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για τον Ηρακλή με το Μελούνοβιτς με κεφαλιά στο 83ο λεπτό, μετά από σέντρα του Γιουμπιτάνα.
Σουτ του Πατράλη για τον Ηρακλή άουτ στο 85ο λεπτό.
Εκτέλεση φάουλ του Πλέγα για την ΑΕΛ άουτ στο 94ο λεπτό.

ΑΕΛ (Παναγιώτης Γκουτσίδης): Θεοδωρόπουλος, Θ. Παπαγεωργίου, Κοσονού, Γκοτζαμανίδης,
Ηλιάδης, Κ. Παπαγεωργίου (57' Μιλτιάδης), Πλέγας, Θωμαΐδης (72' Τσουμάνης), Μαυριάς (54' Κούστα), Πεντρόζο, Νικολιάς.

ΠΟΤ Ηρακλής (Σάκης Τσιώλης): Βελλίδης, Πανάγου, Βιτλής, Κωστούλας, Χρουσιέλ, Σίλβα (90'
Σγουρής), Πατράλης, Μανουσάκης (77' Τότσκα), Άλεξιτς (59' Μελούνοβιτς), Τομάς (78' Δόρης),