Πλέον προπονητής τερματοφυλάκων στην ΠΑΕ ΑΕΛ, Λουίτζι Τσένναμο, πριν 11 χρόνια σαν σήμερα, ήταν τερματοφύλακας του Παναιτωλικού. Ήταν 21 Δεκεμβρίου 2011 όταν η ΑΕΛ και ο Παναιτωλικός αγωνιζόταν σε νοκ άουτ αγώνα για την πρόκριση στους «16» του Κυπέλλου Ελλάδας, στο AEL FC Arena. Ο κανονικός αγώνας και η παράταση έληξε ισόπαλη 0-0 και η πρόκριση κρίθηκε στα πέναλτι με σκορ 9-10. Δύο πέναλτι έπιασε ο Λουίτζι Τσένναμο! Με ήρωα τότε το Λουίτζι Τσένναμο που είχε σκοράρει το δέκατο πέναλτι και απέκρουσε το αντίστοιχο του έτερου πορτιέρο, Δημήτρη Σωτηρίου, ο Παναιτωλικός είχε πάρει το εισιτήριο για τους «16» του Κυπέλλου Ελλάδας, εκτός έδρας κόντρα στην ΑΕΛ. Τέλος αξίζει να αναφέρουμε πως η ΑΕΛ είχε σοβαρά παράπονα από την διαιτησία του Κωνσταντινέα, ο οποίος της αρνήθηκε πέναλτι, σε ανατροπή του Σεσίνια από τον Εντζεκουέλε στο 98ο λεπτό.