Η ΑΕΛ ήρθε ισόπαλη με τον Παναθηναϊκό Β' με 2-2 στο στάδιο Αλκαζάρ, σε παιχνίδι της για την 9η αγωνιστική του 1ου ομίλου του πρωταθλήματος της Superleague 2. Με σουτ του Μαυριά η ΑΕΛ άνοιξε το σκορ στο 33ο λεπτό, ο Παναθηναϊκός Β' ισοφάρισε σε 1-1 με το Μπιλάλ στο 51ο λεπτό, η ΑΕΛ πήρε προβάδισμα στο 69ο λεπτό με το Καλουτσικίδη για να διαμορφωθεί το τελικό 2-2 στο 96ο λεπτό με το Ρόμπι.

Οι φάσεις στο ΑΕΛ-Παναθηναϊκός Β'
Γυριστό σουτ του Μαυριά για την ΑΕΛ μπλοκάρει εύκολα ο Ξενόπουλος στο 3ο λεπτό
Σουτ του Πεντρόσο για την ΑΕΛ ψηλά άουτ στο 11ο λεπτό.
Σουτ του Κώστα Παπαγεωργίου η μπάλα φεύγει άστοχα άουτ στο 19ο λεπτό.
Ευκαιρία για τον Εμπό με τον Παναθηναϊκό έκανε το σουτ αλλά η μπάλα κόντραρε στο Πλέγα και η μπάλα έφυγε λίγο πάνω από τα δοκάρια στο 21ο λεπτό.
Δυνατό σουτ του Κώστα Παπαγεωργίου για την ΑΕΛ λίγο πάνω από τα δοκάρια του Παναθηναϊκού Β' στο 26ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ ο Μαυριάς με σουτ στο 33ο λεπτό.
Επικίνδυνο σουτ για Παναθηναϊκό Β' με Μπιλάλ σώζει με τα πόδια ο Θεοδωρόπουλος στο 39ο λεπτό.
Σουτ του Σαρδέλη για τον Παναθηναϊκό από πλάγια δεξιά άουτ στο 49ο λεπτό.
Γκολ για το Παναθηναϊκό Β' με το Μπιλάλ με πλασέ στο 51ο λεπτό.
Ακυρώθηκε γκολ της ΑΕΛ με το Γαρουφαλιά στο 54ο λεπτό ως οφσάιντ.
Εκτέλεση φάουλ με Κώστα Παπαγεωργίου σώζει ο τερματοφύλακας του Παναθηναϊκού, Ξενόπουλος στο 57ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με σουτ του Καλουτσικίδη μετά από σέντρα του Μιλτιάδη στο 69ο λεπτό.
Εκτέλεση φουλ από Κώστα Παπαγεωργίου της ΑΕΛ μπλόκαρε ο τερματοφύλακας του Παναθηναϊκού στο 77ο λεπτό.
Σουτ του Ταβάρεζ για Παναθηναϊκό Β' σώζει ο Θεοδωρόπουλος στο 79ο λεπτό.
Σουτ του Κούστα για την ΑΕΛ κοντράρει και μπλοκάρει ο Ξενόπουλος στο 80ο λεπτό.
Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ με το Μιλτιάδη που έκανε το σουτ μόλις άουτ στο 82ο λεπτό.
Εκτέλεση φάουλ του Κώστα Παπαγεωργίου για την ΑΕΛ μπλοκάρει ο Ξενόπουλος στο 83ο λεπτό.
ΓΚΟΛ 2-2 ο Ρόμπι για τον Παναθηναϊκό Β' στην τελευταία φάση του αγώνα. Ο Ταβάρες εκτέλεσε φάουλ για τον Παναθηναϊκό Β' στο δεύτερο δοκάρι, όπου ο Ρόμπι με εναέρια προβολή

ΑΕΛ (Ταουσιάνης): Θεοδωρόπουλος, Καλουτσικίδης, Κοσσονού, Πλέγας, Γαρουφαλιάς, Αντράντα (55′ Κούστα), Θωμαΐδης, Κ. Παπαγεωργίου, Μαυριάς (73′ Γλυνός), Πεντρόσο (90+2′ Ζησούλης), Νίνο (55′ Μιλτιάδης)

Παναθηναϊκός Β' (Αντωνίου):  Ξενόπουλος, Σιδεράς, Μαρτίνης, Ανδρικόπουλος (73′ Καρβούνης), Εμπό, Νταμπίζας (73′ Φουρτάδο), Κρυπαράκος (46′ Ταβάρες), Σαρδέλης (66′ Τουρκοχωρίτης), Ρόμπι, Μπιλάλ, Καραμπάς (55′ Βουτσάς).