Η ομάδα της ΑΕΛ επιβλήθηκε τελικά εύκολα με 3-0 του Απόλλωνα Πόντου, εκτός έδρας στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου του πρωταθλήματος της Super League 2 στο Δημοτικό Στάδιο Πολυκάστρου Κιλκίς. Τα γκολ για την ΑΕΛ πέτυχαν ο Κώστας Παπαγεωργίου με απευθείας εκτέλεση κόρνερ στο 49ο λεπτό, ο Μαυριάς με προβολή από κοντά στο 78ο λεπτό και ο Νούνιες με σουτ στο 79ο λεπτό.

Οι φάσεις στο Απόλλων Πόντου-ΑΕΛ
Εκτέλεση κόρνερ του Απόλλωνα Πόντου κεφαλιά του Αμαραντίδη άουτ στο 16ο λεπτό.
Σουτ του Νικολιά για την ΑΕΛ άουτ στο 19ο λεπτό.
Σουτ του Μαυριά για την ΑΕΛ σώζει ο Πίτκας στο 26ο λεπτό.
Σέντρα σουτ του Καλουτσικίδη για την ΑΕΛ από τα δεξιά μπλοκάρει εύκολα ο Πίτκας στο 44ο λεπτό.
Διαμαρτυρίες παικτών του Απόλλωνα Πόντου για πέναλτι σε χέρι του Θωμαΐδη της ΑΕΛ ο διαιτητής έδειξε παίζεται στο 45ο+2 λεπτό.
Σέντρα του Μαϊδανού από τα αριστερά για την ΑΕΛ κεφαλιά Νούνιες σώζει ο Πίτκας στο 48ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ. Εκτέλεση κόρνερ για την ΑΕΛ με Κώστα Παπαγεωργίου η μπάλα στα δίχτυα στο 49ο λεπτό.
Σουτ του Θωμαΐδη για την ΑΕΛ σώζει ο Πίτκας στο 51ο λεπτό.
Τριπλή ευκαιρία για την ΑΕΛ με Πεντρόσο (σουτ) και Νούνιες (διπλό σουτ) στο 63ο λεπτό.
Σουτ του Πλέγα για την ΑΕΛ άουτ στο 72ο λεπτό.
Σουτ του Πλέγα άουτ για την ΑΕΛ στο 74ο λεπτό.
Σουτ του Πεντρόσο για την ΑΕΛ άουτ στο 75ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με το Μαυριά με προβολή από κοντά μετά από σουτ του Νούνιες στο 78ο λεπτό.
Τρίτο γκολ για την ΑΕΛ. Σέντρα του Καλουτσικίδη από τα δεξιά σουτ του Νούνιες και 0-3 στο 79ο λεπτό.
Εκτέλεση φάουλ από Κώστα Παπαγεωργίου για την ΑΕΛ άουτ στο 92ο λεπτό.

Απόλλων Πόντου (Δημήτρης Καλαϊτζίδης): Πίτκας, Δαλιανόπουλος (73' λ.τρ Ζουρναντζάκης), Μουμίν, Φωκαΐδης (68' Τσαγκαλίδης), Αμπουντού, Καλογέρης, Αμαραντίδης, Μπελεβώνης, Ντιαλόσι, Λαμπίρης, Εσαλό.

ΑΕΛ (Γιάννης Ταουσιάνης): Θεοδωρόπουλος, Καλουτσικίδης, Ηλιάδης (59' Πεντρόσο), Μαξιμένκο (46' Κόλα), Μαϊδανός, Πλέγας, Θωμαΐδης, Κ. Παπαγεωργίου, Νικολιάς (83' Αντράντα), Μαυριάς (83' Νίνο), Νούνιες (86' Τσιριγώτης).