Η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου της ΑΕΛ γνώρισε εντός έδρας ήττα 1-2 με ανατροπή στο σκορ, από την ομάδα του ΠΑΟΚ, σε παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο Νεάπολης Λάρισας, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α' Εθνικής γυναικών. Στο 23ο λεπτό η Στυμονιάρη, άνοιξε το σκορ για την ΑΕΛ για να γίνει το 1-0. Στο 49ο λεπτό η Γκορνέλα κέρδισε πέναλτι για τον ΠΑΟΚ, το οποίο εκτέλεσε Μήτκου, ωστόσο η Μαργαρίτη απέκρουσε κρατώντας το 1-0. Το γκολ της ισοφάρισης για τον ΠΑΟΚ πέτυχε η Ακίντα με σουτ στο 82ο λεπτό, ενώ στο 96ο λεπτό η Μήτκου με απευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε την ανατροπή για τον ΠΑΟΚ, δίνοντάς τη νίκη με 1-2.

ΑΕΛ (Βασίλης Πάνος): Μαργαρίτη, Καμάτσο, Νικολαΐδου, Σκωτεινιώτη, Κρομύδα, Καστανόν, Γούλα, Καπαρέλη, Στυμονιάρη (90+1′ Μέλλου), Κούρια (73′ Ζαχείλα), Στρουμπέλοβα.

ΠΑΟΚ (Λευτέρης Κανάτας): Μιλγιόγια, Γκούνη, Δοϊρανλή, Γιαννακά, Μήτκου, Μπασούρη, Χαλατσογιάννη, Γκορνέλα (52′ Γιοβάνη), Βαρδαλή, Κατσάνου (46′ Καλιεντζίδου), Ακίντα.