Η ΑΕΛ χωρίς να εντυπωσιάσει με την απόδοσή της κόντρα στη Βέροια επικράτησε εντός έδρας με 1-0, για τη 11η αγωνιστική του 1ου ομίλου του πρωταθλήματος της Superleague 2. Οι «βυσσινί» ήταν ανώτεροι στο πρώτο ημίχρονο, έριξαν την απόδοση στο δεύτερο αν και θα μπορούσαν να πετύχουν κι άλλα τέρματα κόντρα σε έναν αντίπαλο που στη μεγαλύτερη διάρκεια είχε παθητική παρουσία στον αγωνιστικό χώρο. Η ΑΕΛ πέτυχε το νικητήριο γκολ στο 25ο λεπτό με ωραίο σουτ του Πεντρόζο. Στους 22 βαθμούς έφτασε η ΑΕΛ που απέχει από την κορυφή και τον Πανσερραϊκό στους τρεις, ενώ την επόμενη αγωνιστική έχει ρεπό.

Οι φάσεις στο ΑΕΛ-Βέροια
Σουτ του Μπελεβώνη για τη Βέροια μπλοκάρει εύκολα ο Θεοδωρόπουλος στο 2ο λεπτό
Σέντρα σουτ του Καλουτσικίδη για την ΑΕΛ από δεξιά άστοχα άουτ στο 8ο λεπτό
ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με το Πεντρόσο με σουτ στο 25ο λεπτό
Εκτέλεση φάουλ για τη Βέροια με το Μπουκουβάλα με σέντρα περνάει από όλους και φεύγει άουτ στο 60ο λεπτό.
Σουτ του Αντράντα για την ΑΕΛ μπλοκάρει ο Βενετικίδης στο 64ο λεπτό.
Σουτ του Ελευθεριάδη για τη Βέροια ψηλά άουτ στο 68ο λεπτό.