Η ομάδα της ΑΕΛ παρότι βρέθηκε να χάνει, έκανε την ολική ανατροπή και επιβλήθηκε τελικά με 3-1 του Μακεδονικού, εκτός έδρας στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου του πρωταθλήματος της Super League 2 στο γήπεδο Μακεδονικού. Γκολ για την ΑΕΛ ο Πεντρόσο 31', ο Κούστα 39' και αυτογκόλ του Μπρατσιάνη στο 70ο λεπτό, ενώ είχε προηγηθεί ο Μακεδονικός με το Μπρατσιάνη στο 8'.

Οι φάσεις για Μακεδονικός-ΑΕΛ
ΓΚΟΛ για το Μακεδονικό με τον Αλέξανδρο Μπρατσιάνη στο 8ο λεπτό.
Σουτ του Κ. Παπαγεωργίου για την ΑΕΛ ψηλά άστοχα άουτ στο 22ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με τον Πεντρόσο στο 31ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με το Κούστα με διαγώνιο σουτ στο 39ο λεπτό.
Δοκάρι για το Μακεδονικό μετά από εκτέλεση κόρνερ και σουτ του Σιμόνι στο 44ο λεπτό.
Εκτελεί το φάουλ για το Μακεδονικό ο Τσουκάνης από πλάγια κεφαλιά από παίκτη του Σιμόνι άουτ στο 53ο λεπτό.
Σουτ του Μπρατσιάνη για το Μακεδονικό μπλοκάρει ο Θεοδωρόπουλος στο 51ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ μετά από εκτέλεση κόρνερ του Νίνο είχαμε αυτογκόλ του Μπρατσιάνη στο 70ο λεπτό.
Σουτ του Κοσσονού για την ΑΕΛ σώζει ο Γουναρίδης στο 93ο λεπτό.

Μακεδονικός (Γ. Αμανατίδης): Γουναρίδης, Μπρατσιάνη, Κοτταρίδης, Σαραγιώτης, Τσουκάνης, Παναγιωτούδης, Λεωνιδόπουλος, Γαρύφαλλος (77' Σαραντίδης), Τσιλιγγίρης (77' Μουγκουλούσι), Ζαννάκης (66' Σάντσεθ), Σιμόνι.

ΑΕΛ (Γ. Ταουσιάνης): Θεοδωρόπουλος, Καλουτσικίδης, Κοσσονού, Πλέγας, Ηλιάδης, Αντράντα (57' Νίνο), Θωμαΐδης, Κ. Παπαγεωργίου, Κούστα (57' Μιλτιάδης), Πεντρόσο (90' Τσουμάνης), Μαυριάς (81' Μαξιμένκο).