Σε φιλική αναμέτρηση που έγινε στο Στάδιο Αλκαζάρ, η ΑΕΛ που ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο ηττήθηκε από τη Νίκη Βόλου που ήταν καλύτερη στο δεύτερο ημίχρονο με σκορ 1-3. Το σκορ άνοιξε για τη Νίκη Βόλου μετά από σέντρα από τα αριστερά του Κρητικού και κεφαλιά του Ροχάνο στο 59ο λεπτό, το 0-2 έγινε με σουτ του Τζιώρα στο 77ο λεπτό, η ΑΕΛ μείωσε με εκτέλεση φάουλ του Κώστα Παπαγεωργίου στο 79ο λεπτό, ενώ το τελικό 1-3 έκανε πάλι ο Τζιώρας με γυριστό σουτ, μετά από σέντρα του Τοπαλίδη στο 85ο λεπτό.

Οι φάσεις στο ΑΕΛ-Νίκη Βόλου
Σουτ του Νικολιά για την ΑΕΛ άουτ στο 13ο λεπτό.
Σουτ του Αντράντα για την ΑΕΛ άουτ στο 17ο λεπτό.
Ωραίο διαγώνιο σουτ εκτός περιοχής από το Κώστα Παπαγεωργίου άουτ στο 20ο λεπτό.
Παράλληλη σέντρα του Μαυριά από δεξιά για την ΑΕΛ από κοντά προβολή του Κώστα Παπαγεωργίου μόλις άουτ στο 27ο λεπτό.
Σουτ εκτός περιοχής του Μαυριά για την ΑΕΛ άουτ στο 30ο λεπτό.
Σουτ του Κρητικού για τη Νίκη Βόλου σώζει ο Θεοδωρόπουλος στο 33ο λεπτό.
Σουτ του Κρητικού για τη Νίκη Βόλου σώζει με προβολή ο Ηλιάδης στο 38ο λεπτό.
Μακρινό σουτ του Τσιριγώτη για την ΑΕΛ λίγο πάνω από τα δοκάρια στο 39ο λεπτό.
Εκτέλεση κόρνερ για την ΑΕΛ με Κώστα Παπαγεωργίου από κοντά ο Καλουτσικίδης τη κεφαλιά άουτ στο 44ο λεπτό.
Σουτ του Τσιριγώτη για την ΑΕΛ μπλοκάρει εύκολα ο Μπουργάνης στο 50ο λεπτό.
Πάσα του Κρητικού στο Σιαφα που κάνει το σουτ η μπάλα φεύγει άουτ στο 55ο λεπτό.
Σουτ του Καλουτσικίδη μπλοκάρει εύκολα ο Μπουργάνης στο 56ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για τη Νίκη Βόλου μετά από σέντρα από τα αριστερά του Κρητικού και κεφαλιά του Ροχάνο στο 59ο λεπτό.
Σουτ του Παναγιωτίδη για τη Νίκη Βόλου άουτ στο 66ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για τη Νικη Βόλου με σουτ του Τζιώρα στο 70ο λεπτό.
Εκτέλεση φάουλ του Κ. Παπαγεωργίου για την ΑΕΛ προβολή του Μαξιμένκο μπλοκάρει ο Μπουργάνης στο 77ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με εκτέλεση φάουλ του Κώστα Παπαγεωργίου στο 79ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για τη Νίκη Βόλου μετά από σέντρα του Τοπαλίδη και γυριστό του Τζιώρα στο 85ο λεπτό.

ΑΕΛ (Ταουσιάνης): Θεοδωρόπουλος, Καλουτσικίδης, Κόλα (58' Γκοτζαμανίδης), Ηλιάδης (64' Μαξιμένκο), Μαϊδανός, Θωμαΐδης (46' Πλέγας), Αντράντα (58' Μιλτιάδης), Κ. Παπαγεωργίου (89' Γαρουφαλιάς),  Νικολιάς (75' Γλυνός), Μαυριάς (58' Πεντρόσο), Τσιριγώτης (64' Ογκμπόε).

Νίκη Βόλου (Ελευθερόπουλος): Μπάγιτς (46’ Μπουργάνης), Κάσσος (46’ Τοπαλίδης), Αναστασίου (61’ Δεληζήσης), Γρομητσάρης (61’ Δημητρίου), Ανδρέου, Κυριακίδης (61’ Κριμιτζάς), Παναγιωτίδης, Τσουκαλάς (46’ Γαβριηλίδης), Κρητικός (61’ Μέτσε), Ολαιζόλα (55' Ροχάνο), Σιάφα (55' Τζιώρας).