Σε φιλικό αγώνα στο Στάδιο Αλκαζάρ η ΑΕΛ με καλή εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο, νίκησε εύκολα τον Αλμωπό Αριδαίας με σκορ 3-0. Σκόρερ για την ΑΕΛ ο Μαυριάς με κεφαλιά μετά από σέντρα του Καλουτσικίδη από δεξιά στο 18ο λεπτό, ο ίδιος παίκτης με σουτ εκτός περιοχής έκανε το 2-0 στο 25ο λεπτό, ενώ ο Νικολιάς με προβολή από κοντά έκανε το 3-0 στο 29ο λεπτό.

Οι φάσεις στο ΑΕΛ-Αλμωπός Αριδαίας
Σουτ του Νικολιά για την ΑΕΛ άουτ στο 12ο λεπτό.
Εκτέλεση κόρνερ του Έππα για Αλμωπό Αριδαίας γυριστό του Τσιμπούκα λίγο πάνω από τα δοκάρια στο 16ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με κεφαλιά ο Μαυριάς μετά από σέντρα από δεξιά του Καλουτσικίδη στο 18ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ. Σουτ εκτός περιοχής του Μαυριά στα δίχτυα του Ντόκιτς στο 25ο λεπτό.
Εκτέλεση φάουλ του Μανωλάκη για τον Αλμωπό Αριδαίας πέρασε από όλους και έφυγε άουτ στο 28ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με προβολή από κοντά του Νικολιά στο 29ο λεπτό.
Σέντρα σουτ του Πλέγα άστοχα άουτ στο 33ο λεπτό.
Προβολή του Πλέγα από κοντά απομακρύνει με τα πόδια ο Ντόκιτς στο 39ο λεπτό.
Εκτέλεση φάουλ για Αλμωπό Αριδαίας με πάσα ο Μανωλάκης κάνει το συρτό σουτ άουτ στο 45ο λεπτό.
Σουτ του Μαυριά για την ΑΕΛ ψηλά άστοχα άουτ στο 50ο λεπτό.
Σουτ του Πεντρόσο η μπάλα κοντράρει και μπλοκάρει ο Ντόκιτς στο 53ο λεπτό.