Άνετα με σκορ 6-0 επικράτησε η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου της ΑΕΛ στον αγώνα με τις Αβαντίδες Χαλκίδας, οι οποίες μετά την έφεση που κέρδισαν συμμετέχουν κανονικά στο πρωτάθλημα.
Η διαφορά δυναμικότητας των αντιπάλων ήτανε μεγάλη και η ΑΕΛ χωρίς να ανεβάσει καθόλου ρυθμούς εξασφάλισε νωρίς το αποτέλεσμα και στη συνέχεια έκανε συντήρηση δυνάμεων.
Το πρώτο ημίχρονο έληξε με σκορ 4-0, με την Κόντου να ανοίγει το σκορ στο 3', την Strumbelova να σημειώνει δύο τέρματα στο 5' και στο 37' και ένα η Στυμονιάρη στο 16', ενώ στο 24' έχασε και ένα πέναλτι με την Camacho.
Στο δεύτερο ημίχρονο η Κόντου έκανε το 5-0 στο 65' και η Μέλλου στο 74' διαμόρφωσε το τελικό 6-0.

Για την ΑΕΛ, Βασίλης Πάνος
Ξεκίνησαν: Μαργαρίτη, Νικολαΐδου, Ζαχείλα, Camacho, Κόντου, Σκωτεινιώτη, Γούλα, Varela, Μπουλμπούλη, Στυμονιάρη, Strubelova
Αλλαγές: Προεστάκη, Καραλεξίδου, Μέλλου

Για τις Αβαντίδες, Καραμούλας Ευάγγελος
Ξεκίνησαν: Μπαλή, Καραμούλα, Ilieva, Βασιλακοπούλου, Παπαδοπούλου, Σμωλίδη, Σακίδη, Αθανασιάδου, Μιχαηλίδη, Παντελίδη, Αθανασιάδου
Αλλαγές: Πούλια, Μητροπούλου

Χωρίς προβλήματα η διαιτησία της τριπλέτας από την Μαγνησία σε ένα εύκολο αγώνα.
Την επόμενη αγωνιστική η ΑΕΛ θα αγωνιστεί εκτός έδρας με τα Τρίκαλα στο γειτονικό ντέρμπι.