Η ΑΕΛ έχοντας κακή απόδοση στη μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης γνώρισε εντός έδρας με 1-0 στο Στάδιο Αλκαζάρ, από την Αναγέννηση Καρδίτσας για τη 14η αγωνιστική του 1ου ομίλου του πρωταθλήματος της Superleague 2. Οι «κιτρινόμαυροι» πήραν τη νίκη με εκτέλεση πέναλτι του Κοζορώνη στο 68ο λεπτό.

Οι φάσεις ΑΕΛ-Αναγέννηση Καρδίτσας
Ευκαιρία για την Αναγέννηση Καρδίτσας σέντρα του Γιάκου σουτ του Πολιτή άουτ στο 1ο λεπτό.
Σουτ του Μπούζα μπλόκαρε εύκολα ο Σουλούκος στο 14ο λεπτό.
Εκτελεί ο Κ. Παπαγεωργίου το φάουλ για την ΑΕΛ μόλις άουτ στο 17ο λεπτό.
Νέο κόρνερ για την ΑΕΛ με το Θωμαΐδη απευθείας στο δοκάρι και άουτ στο 20ο λεπτό.
Μακρινό σουτ του Νούνιες για την ΑΕΛ άστοχα άουτ στο 44ο λεπτό.
Σουτ του Αθανασιάδη για την Αναγέννηση Καρδίτσας σώζει με τα πόδια ο Σουλούκος στο 55ο λεπτό.
Πέναλτι για την Αναγέννηση Καρδίτσας στο 67ο λεπτό. Εκτέλεσε ο Κοζορώνης και έκανε το 0-1 στο 68ο λεπτό.
Γυριστή κεφαλιά του Τσιριγώτη για την ΑΕΛ μπλοκάρει ο Τσέλιος στο 89ο λεπτό.
Σουτ του Αντράντα για την ΑΕΛ άουτ στο 90ο λεπτό.

ΑΕΛ (Γιάννης Ταουσιάνης): Σουλούκος, Καλουτσικίδης, Κοσσονού (73′ Μαϊδανός), Ηλιάδης, Κόλα, Κ. Παπαγεωργίου, Πλέγας (73′ Τσιριγώτης), Θωμαΐδης, Νικολιάς, Πεντρόσο (60′ Αντράντα), Νούνιες (65′ Ογκμπόε).

Αναγέννηση Καρδίτσας (Περικλής Αμανατίδης): Τσέλιος, Σκόνδρας, Γκόλιας, Σταματόπουλος, Κοροζώνης, Λαγός, Μπούζας (80′ Αλιατίδης), Γιάκος (86' Κορέλλας), Ελιβέλτο  (86′ Δημόπουλος), Πολίτης (80′ Βερνάρδος), Αθανασιάδης (75′ Μπάλλας).