Η ΑΕΛ πήρε τη νίκη με 3-2 επί του ΠΑΟΚ Β' με τον Μάριο Ογκμπόε να πετυχαίνει χατ-τρικ για τους βυσσινί, στο πλαίσιο 17ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Superleague 2. Ο ΠΑΟΚ Β' ισοφάρισε με το Μπάντροβιτς δύο φορές. Η ΑΕΛ κατάφερε να πάρει το τρίποντο χάρη σε εκτέλεση πέναλτι του Μάριου Ογκμπόε στο 89ο λεπτό.

Οι φάσεις του ΑΕΛ-ΠΑΟΚ Β'
ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με σουτ του Ογκμπόε, μετά από παράλληλη συρτή σέντρα του Κ. Παπαγεωργίου στο 2ο λεπτό.
Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ Β' με Νινούα κεφαλιά του Μοριτσέλι διώχνει ο Σουλούκος στο 14ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ με εκτέλεση πέναλτι του Μπράντοβιτς στο 16ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ μετά από εκτέλεση φάουλ του Κ. Παπαγεωργίου και κεφαλιά του Όγκμποε στο 19ο λεπτό.
Σουτ του Ουεντραόγκο για τον ΠΑΟΚ Β' άστοχα άουτ στο 22ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ Β' μετά από πάσα του Πανίδη με το Μπάντροβιτς να κάνει το σουτ και να ισοφαρίζει σε 2-2 στο 27ο λεπτό.
Σουτ του Ουεντραόγκο για τον ΠΑΟΚ Β΄ άστοχα άουτ στο 32ο λεπτό.
Σουτ του Θωμαΐδη για την ΑΕΛ πολύ ψηλά άουτ στο 40ο λεπτό.
Ο Μπράντονιτς για τον ΠΑΟΚ Β' μόνος του με τον Σουλούκο σώζει ο τερματοφύλακας της ΑΕΛ στο 40ο λεπτό.
Σουτ του Νίνο για την ΑΕΛ ψηλά άουτ στο 45+2.
Σουτ του Πανίδη για τον ΠΑΟΚ Β' μπλοκάρει ο Σουλούκος στο 49ο λεπτό.
Εκτέλεση φάουλ του Μαυριά για την ΑΕΛ μπλοκάρει εύκολα ο Μπαλωμένος στο 82ο λεπτό
Απέκρουσε ο Σουλούκος το πέναλτι του Γκορνεζιάνι του ΠΑΟΚ Β΄στο 85ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με εκτέλεση πέναλτι του Ογκμπόε στο 89ο λεπτό.

ΑΕΛ (Γκουτσίδης): Σουλούκος, Θ. Παπαγεωργίου (59′ Καλουτσικίδης), Μαϊδανός, Κόλα, Γκοτζαμανίδης, Κ. Παπαγεωργίου (73′ Μιλτιάδης), Αντράντα (59′ Πλέγας), Θωμαΐδης, Νικολιάς (59′ Μαυρίας), Νίνο (55′ Πεντρόσο), Όγκμποε

ΠΑΟΚ Β' (Γκαρσία): Μπαλωμένος, Μοριτσέλι, Παναγιώτου, Τσοπούρογλου, Τσαούσης, Ουεντραόγκο, Νινούα (86′ Μελετίδης), Δαρέλας (72′ Σπυρίδης), Μπράντονιτς (86′ Σπυράκος), Χατζηστραβός (72′ Γκορντεζιάνι), Πανίδης (66′ Σαλαμούρας)