Τις άσχημες εμφανίσεις συνέχισε η ΑΕΛ που γνώρισε νέα ήττα, αυτή τη φορά από το Διαγόρα Ρόδου με 1-0, στο Δημοτικό Στάδιο Ρόδου, στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου του πρωταθλήματος της Superleague 2. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης μπήκε μετά από εκτέλεση φάουλ του Τσιαντούλα για το Διαγόρα Ρόδου και κεφαλιά του Μανιώτη στο 34ο λεπτό. Οι «βυσσινί» παρουσιάστηκαν ασύνδετοι με πάρα πολλά προβλήματα ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο στη μεσαία γραμμή, στην άμυνα και στην επίθεση κι έτσι δεν μπόρεσαν να πάρουν ούτε το βαθμό της ισοπαλίας!

Οι φάσεις Διαγόρας Ρόδου-ΑΕΛ
Σουτ για Διαγόρα Ρόδου με Αντεσίνα έσωσε ο Σουλούκος στο 2ο λεπτό.
Φάουλ για το Διαγόρα Ρόδου με πάσα ο Μανιάς έκανε το σουτ μπλόκαρε εύκολα ο Σουλούκος στο 9ο λεπτό.
Παράλληλη σέντρα του Καλουτσικίδη για την ΑΕΛ απομακρύνουν την τελευταία στιγμή οι αμυντικοί του Διαγόρα στο 11ο λεπτό.
Φάουλ σε καλό σημείο για Διαγόρα Ρόδου εκτέλεσε ο Μανιάς η μπάλα στα σώματα των παικτών της ΑΕΛ στο 14ο λεπτό.
Κόρνερ για την ΑΕΛ με Κ. Παπαγεωργίου κεφαλιά του Ογκμπόε λίγο πάνω από τα δοκάρια στο 24ο λεπτό.
Μετά από σέντρα του Μαϊδανού από αριστερά κεφαλιά του Ογκμπόε σώζει εντυπωσιακά ο τερματοφύλακας του Διαγόρα Ρόδου, Μπίντσης, στο 26ο λεπτό.
Φάουλ για την ΑΕΛ με σέντρα απευθείας ο Κ, Παπαγεωργίου μπλόκαρε Μπίντσης στο 32ο λεπτό.
Μετά από εκτέλεση φάουλ του Τσιαντούλα για το Διαγόρα Ρόδου κεφαλιά του Μανιώτη και 1-0 στο 34ο λεπτό.
Ευκαιρία για την ΑΕΛ με Νικολιά στο 49ο λεπτό.
Μετά από λάθος των αμυντικών της ΑΕΛ έκανε το σουτ σε κίνηση ο Καραμάνης λίγο έξω από την περιοχή, μπλόκαρε εύκολα ο Σουλούκος στο 55ο λεπτό.
Επικίνδυνο γύρισμα του Αντεσίνα για Διαγόρα Ρόδου μπλόκαρε ο Σουλούκος στο 59ο λεπτό.
Σουτ του Νίνο για την ΑΕΛ σώζει ο γκολκίπερ του Διαγόρα Ρόδου στο 78ο λεπτό.

Διαγόρας (Βελιτζέλος): Μπίντσης, Πετράκης, Μανιώτης, Γιανναράκης, Τάτσης, Καραμάνης, Τσιαντούλας (87′ Βουργουτζής), Λούκιτς (57′ Παπαϊωάννου), Σταμένκοβιτς (87′ Αρίας), Αντεσίνα (77′ Παραστατίδης), Μανιάς (77′ Γκρόζντανιτς).

ΑΕΛ (Γκουτσίδης): Σουλούκος, Καλουτσικίδης, Μαϊδανός, Γκοτζαμανίδης (80′ Αντράντα), Ηλιάδης, Θωμαΐδης (58′ Μαυριάς), Πλέγας (80′ Κόλα), Κ. Παπαγεωργίου (58′ Νίνο), Πεντρόσο (67′ Νούνιες), Νικολιάς, Ογκμπόε.