Η U-15 της ΑΕΛ κέρδισε εντός έδρας στο γήπεδο Ανάβρας τον Πανσερραϊκό με 3-0, στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Superleague 1 U-15 και παρέμεινε στην 2η θέση του ομίλου της κρατώντας στο +3 τη διαφορά με την οποία προπορεύεται του Άρη. Δύο γκολ πέτυχε για την ΑΕΛ Κ15 ο Όντος, που στο 27ο λεπτό από σέντρα του Αγοραστού και στο 54ο λεπτό με σουτ έξω από την περιοχή, ενώ από δικό του κόρνερ και κεφαλιά του Μπασδέκη διαμορφώθηκε στο 59ο λεπτό το τελικό αποτέλεσμα. Να σημειωθεί ότι οι παίκτες του Θοδωρή Ελευθεριάδη σημάδεψαν και τρεις φορές τα  δοκάρια της αντίπαλης εστίας!

ΑΕΛ U-15: Σπανός, Μπαργιώτας, Αλμπάνης, Αβραμούλης, Δεμίρης (65΄ Μητρακόπουλος), Λυγούρας, Αγοραστός (65’ Γουγουλιάς), Μπασδέκης (60’ Καραγιάννης), Τσακνάκης Γ. (40’ Βασιλόπουλος), Τσακνάκης Μ. (65’ Πατσώνης), Όντος.