Η ομάδα του U-17 της ΑΕΛ, παρότι καλύτερη στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, ηττήθηκε εκτός έδρας με σκορ 1-0 από την αντίστοιχη του ΠΑΣ Γιάννινα, σε αγώνα για την 13η αγωνιστική της Β' φάσης του ΣΤ' ομίλου της Super League 1 K17, που έγινε στις αθλητικές εγκαταστάσεις της ΕΠΣ Ηπείρου. Ο ΠΑΣ Γιάννινα Κ-17 άνοιξε το σκορ στο 8ο λεπτό όταν ο Πλασκασοβίτης έβγαλε τη σέντρα από δεξιά και ο Αραβανής με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ΑΕΛ Κ-17. Στο 84ο λεπτό οι «βυσσινί» είχαν την ευκαιρία να ισοφαρίσουν ωστόσο η εκτέλεση πέναλτι του Βλιώρα έφυγε πάνω από τα δοκάρια, ενώ στη φάση του πέναλτι αποβλήθηκε για τους «κυανόλευκους» ο Ντούκα για εξύβριση.

ΠΑΣ Γιάννινα U-17: Μάντζιος, Ρίζος, Σαούγκος, Ντώνος, Ντούκας, Λούπας, Κόντος (85' Βασιλείου), Αραβανής (69' Μυρόγλου), Βλάχος (69' Βάσση), Πλασκασοβίτης, Πάκος (78' Κάμτσης).

ΑΕΛ U-17: Κοβόσογλου, Ντίντης, Γκρόζος, Γκάτζιας, Τσούτσος (80' Γραββάνης), Μπέζας (73' Κουκουράκης), Μπέης, Πολύζος (58' Χριστώνης), Βλιώρας, Νίτσο, Ρίζος (58' Τζιότζιος).