Οι ποδοσφαιριστές της ΑΕΛ U-17 επικράτησαν εκτός έδρας με σκορ 3-2 στο Δημοτικό γήπεδο Πυλαίας “Α.Καραμπουρνιώτης” στη Θεσσαλονίκη επί της αντίστοιχης ομάδας του Άρη, για την 16η αγωνιστική, της Β’ φάσης του ΣΤ' ομίλου της Super League 1 K17. Η ομάδα Κ17 του Άρη άνοιξε το σκορ με το Καραμανλή στο 7ο λεπτό, ενώ η ΑΕΛ ισοφάρισε στο 26’ με εκτέλεση φάουλ του Χριστώνη στο 1-1. Ακολούθως στο 45ο λεπτό ο Βλιώρας είχε δοκάρι με κεφαλιά, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο και για την ακρίβεια στο 56′, από ασίστ του Μπέη, έκανε το 1-2. Ο Άρης επανήλθε, ισοφάρισε με την σειρά του με το Χ. Γεωργίου στο 62ο λεπτό, αλλά στο 82′ ο Τζιότζιος για την ΑΕΛ με προβολή έγραψε το τελικό 2-3. Το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο για τις δυο ομάδες, με πολλές μονομαχίες και πλέον, η ΑΕΛ, που έχει το ρεπό της την επόμενη αγωνιστική, αναμένει με ενδιαφέρον το αποτέλεσμα των αγώνων Βόλου-Άρη και ΠΑΟΚ-ΠΑΣ Γιάννινα.

ΑΕΛ U-17 (Γιάννης Σιάρκος): Κοβούσογλου, Ντιντής, Γκρόζος, Γκατζιάς, Μπαντραλέξης, Τσούτσος, Μπέης, Μπέζας, Βλιώρας, Χριστώνης,  Νίτσος, ενώ ως αλλαγές έπαιξαν και οι Πολύζος, Τζιότζιος, Κουκουράβας και Μπρισίμης

Άρης U-17 (Κώστας Καζάνας): Κουτρουλίδης, Παπακωνσταντίνου, Χατζόπουλος, Κούλα (46’ Μαγης, 84’ Σεβαστιδης), Πείτσης, Κουκίδης, Χαρούπας (46’ Βέργας), Γεωργίου Χ., Ζησόπουλος (64’ Ρουτσης), Δημητρακόπουλος, Καραμανλής (84’ Τότσικας).