Σ' ένα γεμάτο από φάσεις παιχνίδι, η ομάδα της ΑΕΛ έμεινε στο 1-1 με τον ΠΟΤ Ηρακλή, στο Καυτανζόγλειο Στάδιο, στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου του πρωταθλήματος της Super League 2. ΓΚΟΛ για τον ΠΟΤ Ηρακλή μετά από φάση διαρκείας με σουτ του Τομάς στο 59ο λεπτό, με την ΑΕΛ να ισοφαρίζει με σουτ από κοντά του Τσιριγώτη στο 80ο λεπτό. Τρία δοκάρια για την ΑΕΛ, ένα για τον ΠΟΤ Ηρακλή.

Οι φάσεις στο ΠΟΤ Ηρακλής-ΑΕΛ
Σουτ Βιτλή για τον ΠΟΤ Ηρακλή άουτ στο 14ο λεπτό
Μετά από λάθος του Γκοτζαμανίδη, ο Γιουμπιτάνα για τον ΠΟΤ Ηρακλή πήρε τη μπάλα έκανε το σουτ, αλλά ο Σουλούκος μπλόκαρε στο 26ο λεπτό.
Σουτ του Γιουμπιτάνα για τον ΠΟΤ Ηρακλή η μπάλα κοντράρει στον Ηλιάδη και παίρνει κατεύθυνση προς τα δίχτυα, αλλά ο Σουλούκος απέκρουσε σε κόρνερ στο 27ο λεπτό.
Μετά από εκτέλεση κόρνερ του ΠΟΤ Ηρακλή με το Γιουμπιτάνα ο Άλεξιτς έκανε τη κεφαλιά και η μπάλα χτύπησε στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Σουλούκου στο 28ο λεπτό
Σουτ του Κ. Παπαγεωργίου για την ΑΕΛ απέκρουσε ο Παλαβράκης στο 29ο λεπτό.
Σουτ του Νίνο για την ΑΕΛ η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι στο 36ο λεπτό.
Σουτ του Πατράλη για τον ΠΟΤ Ηρακλή ψηλά άουτ στο 37ο λεπτό.
Σουτ του Χειρίτραντα για τον ΠΟΤ Ηρακλή μπλοκάρει εύκολα ο Σουλούκος στο 48ο λεπτό.
Εκτέλεση φάουλ από τον Κ. Παπαγεωργίου για την ΑΕΛ άουτ στο 51ο λεπτό.
Σουτ του Τόμας για τον ΠΟΤ Ηρακλή άουτ στο 55ο λεπτό.
Μετά από σέντρα από αριστερά ο Τομάς έκανε τη κεφαλιά μπλόκαρε ο Σουλούκος στο 56ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για τον ΠΟΤ Ηρακλή μετά από φάση διαρκείας με σουτ του Τομάς στο 59ο λεπτό.
Μετά από σέντρα κεφαλιά του Ογκμπόε για την ΑΕΛ άουτ στο 65ο λεπτό.
Δοκάρι για την ΑΕΛ μετά από σουτ του Πεντρόσο και τη μπάλα να κοντράρει στον Κωστούλα στο 67ο λεπτό.
Σουτ του Πλέγα για την ΑΕΛ ψηλά άουτ στο 72ο λεπτό.
Δοκάρι για την ΑΕΛ με σουτ του Τσιριγώτη στο 76ο λεπτό.
Σουτ εκτός περιοχής του Πλέγα για την ΑΕΛ λίγο πάνω από τα δοκάρια στο 78ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με σουτ από κοντά του Τσιριγώτη στο 80ο λεπτό.
Σουτ του Κούστα για τον ΠΟΤ Ηρακλή μόλις άουτ στο 81ο λεπτό.
Κεφαλιά του Κούστα για τον ΠΟΤ Ηρακλή η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ.
Επικίνδυνη φάση για τον ΠΟΤ Ηρακλή με Τομάς στο 84ο λεπτό.
Σουτ του Κούστα για τον ΠΟΤ Ηρακλή άουτ στο 86ο λεπτό.
Νέα ευκαιρία με Κούστα για ΠΟΤ Ηρακλή σουτ άουτ στο 87ο λεπτό.
Κεφαλιά του Κούστα για τον ΠΟΤ Ηρακλή πάνω από τα δοκάρια στο 91ο λεπτό.
Φάση για την ΑΕΛ με Τσιριγώτη δεν μπόρεσε ο Πεντρόσο να στείλει τη μπάλα προς στο τέρμα στο 92ο λεπτό.

ΠΟΤ Ηρακλής (Σάκης Τσιώλης): Παλαβράκης, Πανάγου, Χρουσιέλ, Χειρίτραντας (54' Κούστα), Άλεξιτς (78' Κόκκορης), Τόμας, Κωστούλας, Βιτλής, Γιουμπιτάνα (83' Κουντουριώτης), Νταμιάν Σίλβα, Πατράλης.

ΑΕΛ (Παναγιώτης Γκουτσίδης): Σουλούκος, Καλουτσικίδης (66' Μαϊδανός), Θ. Παπαγεωργίου, Γκοτζαμανίδης, Ηλιάδης, Πλέγας (90' Αντράντα), Κ. Παπαγεωργίου (66' Θωμαΐδης), Νικολιάς (66' Τσιριγώτης), Νίνο (73' Μαυριάς), Πεντρόσο, Ογκμπόε.