Η ομάδα του U-17 της ΑΕΛ ηττήθηκε εντός έδρας με σκορ 1-3 από την αντίστοιχη του Ν.Π.Σ. Βόλου, σε αγώνα για την 18η αγωνιστική της Β' φάσης του ΣΤ' ομίλου της Super League 1 K17, που έγινε στο γήπεδο Ανάβρας. Ο Καπετάνος, ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ για το Βόλο U-17 στο 17ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Αλεξιάδης διπλασίασε τα τέρματα τη ομάδας του Βόλου στο 36ο λεπτό, ο Καπετάνος στο 43ο λεπτό με το δεύτερο προσωπικό του γκολ έκανα το 0-3, ενώ στο 67ο λεπτό ο Τζιότζιος για την ΑΕΛ U-17, διαμόρφωσε το τελικό 1-3, με την K17 του Βόλου να φεύγει με τους τρεις βαθμούς.

ΑΕΛ U-17: Κοβούσογλου, Ντιντής, Γκρόζος (57′ Τζιότζιος), Γκατζιάς (82′ Κουμαντζέλης), Μπαντραλέξης, Μπέζας (45′ Τσούτσος), Μπέης, Πολύζος (70′ Γραββάνης), Νίτσος, Χριστώνης, Κουκουράβας (82′ Δημηνίκος)

Βόλος U-17: Κόκκορης, Γεωργιτζίκης, Λυκουρίνος, Λουλούδης, Παρμαξίζης, Κουκουφίκας (80′ Νικούδης), Αλεξιάδης, Γκουγκούλης (71′ Χανος), Καπετάνος (55′ Μανός), Θεοχάρης, Ιωαννίδης (80′ Νταβλαμάνος)