Η Κ19 της ΑΕΛ ήρθε ισόπαλη εκτός έδρας με 1-1 απέναντι στο Διαγόρα Ρόδου στο ΕΑΚ Ρόδου, στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής του Α’ Ομίλου του πρωταθλήματος U-19 της Super League 2. Η ΑΕΛ Κ-19 κατάφερε να ανοίξει το σκορ με σουτ του Νινίκα στο 64ο λεπτό, ενώ η Κ-19 του Διαγόρα Ρόδου ισοφάρισε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Αντωνά στο 81ο λεπτό. Τέλος αξίζει να σημειωθεί ότι η ΑΕΛ U-19 πήγε με 14 παίκτες στη Ρόδο και ο προπονητής του Διαγόρα Ρόδου, Μιχάλης Ρίζος, έκανε fair play όταν οι «βυσσινί» έμειναν με 10 παίκτες στο 88ο λεπτό και δεν είχαν άλλο ποδοσφαιριστή στο πάγκο να κάνουν αλλαγή, καθώς έβγαλε τον Αντωνά για να ολοκληρωθεί ο αγώνας με δέκα παίκτες για κάθε ομάδα.

Διαγόρας Κ-19 (Μιχάλης Ρίζος): Καππάκας, Ρίζος, Μουστάκας, Αντωνάς, Τσαουσάι (65’ Τσέρρι), Γκάμμις, Μάκρας, Χαρίτος (73’ λ. τρ Σταυρουλάκης), Κλωνάρης (65’ Χριστουλάκης), Ρουτζιέρης, Διάκου (54’ Χάσα).

ΑΕΛ U-19 (Ζήσης Ζιάγκας): Γιώτας (62’ Κοβούσογλου), Ζέρβας, Ελέζι, Λυγούρας, Μπαργιώτας (46’ Χριστακέας), Γωγουβίτης, Τάφα, Νινίκας, Τσιομήτας (57’ Ασίκογλου), Ζησούλης, Χατζής.