Η ΑΕΛ χωρίς να εντυπωσιάσει με την απόδοσή της κόντρα στον Αλμωπό Αριδαίας επικράτησε εντός έδρας με 2-0, για τη 21η αγωνιστική του 1ου ομίλου του πρωταθλήματος της Superleague 2. Οι «βυσσινί» ήταν ανώτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα κόντρα σε έναν αντίπαλο που είχε παθητική παρουσία στον αγωνιστικό χώρο. Η ΑΕΛ πέτυχε τα γκολ στο 24ο λεπτό με εκτέλεση πέναλτι του Πεντρόσο και με το Κώστα Παπαγεωργίου με σουτ στο 82ο λεπτό.

Οι φάσεις στο ΑΕΛ-Αλμωπός Αριδαίας
Σουτ του Νίνο για την ΑΕΛ ψηλά άουτ στο 9ο λεπτό.
Σουτ του Ογκμπόε για την ΑΕΛ απέκρουσε ο Ντόκιτς στο 20ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με εκτέλεση πέναλτι του Πεντρόσο στο 24ο λεπτό.
Σουτ του Μαιδανού για την ΑΕΛ απέκρουσε ο Ντόκιτς στο 38ο λεπτό.
Εκτέλεση φάουλ του Ρίβας για Αλμωπό Αριδαίας με σέντρα μπλοκάρει εύκολα ο Σουλούκος στο 54ο λεπτό.
Σουτ του Πεντρόσο για την ΑΕΛ απομακρύνουν οι παίκτες του Αλμωπού Αριδαίας στο 57ο λεπτό.
Σουτ του Πεντρόσο για την ΑΕΛ ψηλά άουτ στο 58ο λεπτό.
Εκτέλεση φάουλ με Κ. Παπαγεωργίου με σέντρα μπλοκάρει εύκολα ο Ντόκιτς στο 65ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με σουτ του Κ. Παπαγεωργίου με σουτ στο 82ο λεπτό.
Εκτέλεση φάουλ Μαυριά για την ΑΕΛ κοντράρει και φεύγει άουτ η μπάλα στο 96ο λεπτό.

ΑΕΛ (Γκουτσίδης): Σουλούκος, Καλουτσικίδης, Μαϊδανός (74 λ.τρ. Κοσσονού), Γκοτζαμανίδης, Ηλιάδης, Πλέγας, Νίνο (61′ Κ. Παπαγεωργίου), Αντράντα (74' Θωμαΐδης), Πεντρόσο, Νικολιάς (74' Μαυριάς), Ογκμπόε (85' Τσιριγώτης).

Αλμωπός Αριδαίας (Τυριακίδης): Ντόκιτς, Παρασκευάς (59' Μανωλακης), Σουλιώτης, Τσιμπούκας, Μανωλάκης, Πέττας, Πέλκας (83' Ταχματζίδης), Ασλαμπάλογλου, Πατρινός (83' Καρυπίδης), Ρίβας (69' Σουρνάκης), Πόποβιτς (59' Παπαδόπουλος)