Με τα τρία γκολ που πέτυχε η ΑΕΛ με τους Θοδωρή Τσιριγώτη (2) και Φαμπρίτσιο Πεντρόσο, στην εκτός έδρας νίκη με 3-1 επί της Βέροιας, στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής, έφθασε τα 37 τέρματα (δεν υπολογίζονται τα τρία γκολ από το παιχνίδι με τον Απόλλωνα Λάρισας που κερδήθηκε με 3-0 στα «χαρτιά», ενώ δεν μετράνε τα δύο γκολ του Μάριου Ογκμπόε στο εκτός έδρας παιχνίδι με τη Νίκη Βόλου, που επίσης κερδήθηκε με 3-0 στα «χαρτιά»). Δώδεκα ποδοσφαιριστές έχουν σκοράρει τα 37 γκολ της ΑΕΛ, ενώ υπάρχει και ένα αυτογκόλ, στους είκοσι τρεις αγώνες της, στον 1ο όμιλο της Super League 2. Η ΑΕΛ την σεζόν 2022-2023 έχει σκοράρει 37 φορές, 20 στο πρώτο ημίχρονο και 17 στο δεύτερο ημίχρονο. Δείτε τους σκόρερ και τα χρονικά διαστήματα που σκοράρει η «Βασίλισσα του Θεσσαλικού κάμπου».