Η ΑΕΛ συνέχισε νικηφόρα τις υποχρεώσεις της, καθώς επικράτησε εύκολα με 3-1 εκτός έδρας της Βέροιας, στο Δημοτικό γήπεδο Βέροιας, στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Superleague 2. Δύο γκολ για την ΑΕΛ με τον Θοδωρή Τσιριγώτη (11', 34') μείωσε προσωρινά ο Μπελεβώνης για τη Βέροια στο 47ο λεπτό για να διαμορφώσει το τελικό 1-3 για την ΑΕΛ ο Φαμπρίτσιο Πεντρόζο με εκτέλεση πέναλτι στο 79ο λεπτό.

Οι φάσεις στο Βέροια-ΑΕΛ
Παράλληλη σέντρα του Ντουμάνη από δεξιά για τη Βέροια, ο Μπουόλι δεν πρόλαβε από κοντά να την στείλει τη μπάλα στα δίχτυα στο 7ο λεπτό.
Σουτ Αντράντα για την ΑΕΛ μπλόκαρε ο Βενετικίδης στο 10ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ μετά από σέντρα από δεξιά του Μαυριά κεφαλιά του Πεντρόσο και προβολή από κοντά του Τσιριγώτη στο 11ο λεπτό.
Σουτ Αντράντα για την ΑΕΛ σώζει με το πόδι ο Βενετικίδης στο 16ο λεπτό.
Μακρινό σουτ του Μπουόλι για τη Βέροια διώχνει σε κόρνερ ο Σουλούκος στο 20ο λεπτό.
Σουτ εκτός περιοχής του Κώστα Παπαγεωργίου για την ΑΕΛ άουτ στο 27ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ μετά από πάσα του Μαυριά στο Τσιριγώτη που με υποδειγματικό πλασέ έκανε το 0-2 στο 34ο λεπτό.
Σουτ του Κ. Παπαγεωργίου για την ΑΕΛ σώζει ο Βενετικίδης στο 38ο λεπτό.
Εκτέλεση φάουλ για Βέροια με Περδίκη μπλόκαρε εύκολα ο Σουλούκος στο 41ο λεπτό.
Εκτέλεση κόρνερ του Κ. Παπαγεωργίου για την ΑΕΛ, κεφαλιά του Πεντρόσο πάνω από τα δοκάρια στο 43ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για τη Βέροια μετά από λάθος στην άμυνα της ΑΕΛ από το Κόλα, με υποδειγματικό πλασάρισμα του Μπελεβώνη στο 47ο λεπτό.
Σουτ του Μαυριά για την ΑΕΛ άστοχα άουτ στο 60ο λεπτό.
Σουτ του Μαυριά για την ΑΕΛ μέσα από την περιοχή άουτ στο 66ο λεπτό.
Σουτ βολέ σε κίνηση του Μπελεβώνη για τη Βέροια άουτ στο 69ο λεπτό.
Μακρινό σουτ του Μπλέτσα για τη Βέροια άουτ στο 74ο λεπτό.
Μετά από σέντρα από δεξιά για την ΑΕΛ κεφαλιά του Τσιριγώτη μπλόκαρε εύκολα ο Βενετικίδης στο 76ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με εκτέλεση πέναλτι του Πέντροσο στο 79ο λεπτό.
Οριζόντιο δοκάρι για την ΑΕΛ με σουτ του Ογκμπόε στο 82ο λεπτό.
Σουτ του Μιλτιάδη για την ΑΕΛ μπλόκαρε εύκολα ο Βενετικίδης στο 83ο λεπτό.

Βέροια (Σπύρος Μπαξεβάνος): Βενετικίδης, Κολλαράς, Ντουμάνης (64' Μπαϊντού), Μανωλιούδης (80' Κατσούκης), Περδίκης, Μασούρας, Μπλέτσας, Μπουκουβάλας, Ελευθεριάδης (59' Ιωάννου), Γιουκούδης, Μπουόλι (46' Μπελεβώνης).

ΑΕΛ (Παναγιώτης Γκουτσίδης): Σουλούκος, Καλουτσικίδης, Κοσσονού, Γκοτζαμανίδης, Μαξιμένκο (46' Κόλα), Πλέγας (89' Νικολιάς), Κ. Παπαγεωργίου (78' Μιλτιάδης), Αντράντα (72' Θωμαΐδης), Πεντρόσο, Μαυριάς, Τσιριγώτης (78' Ογκμπόε).