Δεν κατάφερε να επιστρέψει στον δρόμο των επιτυχιών η ΑΕΛ, καθώς υπέστη ήττα με 2-1 από τον Παναθηναϊκό Β' στο ΟΑΚΑ και απομακρύνθηκε στο -11 από την κορυφή της βαθμολογίας, στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου του πρωταθλήματος της Super League 2. Ο Σαρδέλης άνοιξε το σκορ για τον Παναθηναϊκό Β' με προβολή από κοντά μετά από παράλληλη σέντρα από δεξιά του Κυριόπουλου στο 18ο λεπτό. ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με σουτ του Μαυριά στο 51ο λεπτό. Το νικητήριο γκολ για τον Παναθηναϊκό Β' πέτυχε ο Ταβάρες στο 65ο λεπτό.

Οι φάσεις στο Παναθηναϊκός Β'-ΑΕΛ
Σουτ του Κ. Παπαγεωργίου μπλοκάρει εύκολα στο 10ο λεπτό.
Βγαίνει ο Ογκμπόε της ΑΕΛ μόνος απέναντι από το τερματοφύλακα του Παναθηναϊκού Β' κάνει το σουτ, αλλά σώζει εντυπωσιακά ο Μαργκόνο στο 14ο λεπτό.
Ο Σαρδέλης άνοιξε το σκορ για τον Παναθηναϊκό Β' με προβολή από κοντά μετά από παράλληλη σέντρα από δεξιά του Κυριόπουλου στο 18ο λεπτό.
Σουτ του Ταβάρες για Παναθηναϊκό Β' απέκρουσε ο Σουλούκος στο 23ο λεπτό.
Σουτ του Νίνο για την ΑΕΛ μπλοκάρει εύκολα ο Μαργκόνο στο 40ο λεπτό.
Διπλή ευκαιρία για Παναθηναϊκό Β' σε σουτ του Ταβάρες και Κυριόπουλου απέκρουσε ο Σουλούκος στο 41ο λεπτό.
Σουτ του Μαϊδανου για την ΑΕΛ ψηλά άουτ 44.
Σουτ του Αντράντα για την ΑΕΛ ακουμπάει στο οριζόντιο δοκάρι και φεύγει άουτ στο 45ο λεπτό.
Σουτ του Μαυριά για την ΑΕΛ άουτ στο 45+2λεπτό.
Σουτ του Νικολιά για την ΑΕΛ απέκρουσε ο Μαργκόνο στο 47ο λεπτό.
Σουτ του Μαρτίνη για τον Παναθηναϊκό Β' μόλις άουτ στο 49ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με σουτ του Μαυριά στο 51ο λεπτό.
Σουτ του Νικολιά για την ΑΕΛ μπλοκάρει εύκολα ο Μαργκόνο στο 55ο λεπτό.
Σουτ του Μαντσίνι για τον Παναθηναϊκό Β'στο 58ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό Β' με τον Ταβάρες στο 65ο λεπτό.
Εκτέλεση φάουλ από Μαυριά για την ΑΕΛ με σέντρα από δεξιά, κεφαλιά του Ηλιάδη μπλόκαρε με δυσκολία ο Μαργκόνο στο 71ο λεπτό.
Σουτ του Νικολιά για την ΑΕΛ απέκρουσε με δυσκολία ο Μαργκόνο στο 76ο λεπτό.
Σουτ του Νικολιά για την ΑΕΛ άουτ στο 78ο λεπτό.