Η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου της ΑΕΛ γνώρισε εντός έδρας ήττα με σκορ 1-4, από την ομάδα του Α.Ο. Ρέα στο γήπεδο Νεάπολης Λάρισας, στο πλαίσιο της 6ης και τελευταίας αγωνιστικής των Play Off της Α' Εθνικής γυναικών. Η ομάδα του Ρεθύμνου προηγήθηκε στο 10ο λεπτό με την Μπετανκούρ, η ΑΕΛ ισοφάρισε προσωρινά σε 1-1 με την Καπαρέλη στο 12ο λεπτό. Η Ρέα πήρε ξανά το προβάδισμα στο 41ο λεπτό με την Μπετανκούρ, η ίδια παίκτρια έκανε το 1-3 στο 85ο λεπτό, η Εράσο διαμόρφωσε το τελικό 1-4 στο 86ο λεπτό.

ΑΕΛ (Βασίλης Πάνος): Μαργαρίτη, Καραλεξίδου, Κοντού, Ζάχειλα, Νικολαΐδου, Καπαρέλη, Σκωτεινιώτη, Γούλα, Κούρια, Στυμονιάρη, Μέλλου.

Α.Ο. Ρέα (Ν. Κυριακόπουλος – Α. Πλατής): Μανουκαράκη, Κοτσάκι, Σμιλίκοβιτς, Βορριά (46’ Κιαχίδου), Μαρκουτσά (68’ Κελαϊδή), Δαφέρμου, Μπετανκούρ, Κουτρή (22’ λ.τρ. Μανωλίτση), Εράσο, Μπράμε, Χατζηγιαννίδου (87’ Μεργέμογλου).