Η ΑΕΛ επικράτησε εντός έδρας με 2-0 του Μακεδονικού, για τη 25η αγωνιστική του 1ου ομίλου του πρωταθλήματος της Superleague 2. Οι «βυσσινί» ήταν καλύτερη στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα πέτυχαν τα γκολ στο 55ο λεπτό με προβολή του Πλέγα από κοντά και με υποδειγματικό πλασάρισμα του Τσιριγώτη στο 84ο λεπτό.

Οι φάσεις στο ΑΕΛ-Μακεδονικός
Εκτέλεση κόρνερ του Τσοκάνη για το Μακεδονικό προβολή του Σαραντίδη μπλόκαρε ο Σουλούκος στο 1ο λεπτό.
Σουτ του Κώστα Παπαγεωργίου για την ΑΕΛ κοντράρει στο Κοτταρίδη και φεύγει κόρνερ στο 7ο λεπτό.
Γυριστό σουτ του Νίνο για την ΑΕΛ μπλοκάρει εύκολα ο Ιωαννίδης στο 16ο λεπτό.
Σουτ του Μαυριά για την ΑΕΛ διώχνει σε κόρνερ ο Ιωαννίδης στο 30ο λεπτό.
Σουτ του Μουγκουλούσι για Μακεδονικό κοντράρει και φεύγει κόρνερ στο 45+2.
Μετά από εκτέλεση φάουλ για την ΑΕΛ κεφαλιά του Τσιριγώτη στο δοκάρι και από κοντά ο Πλέγας έκανε το 1-0 για την ΑΕΛ στο 55ο λεπτό.
Σουτ του Μαυριά για την ΑΕΛ διώχνει ο Ιωαννίδης στο 57ο λεπτό.
Σουτ του Μαυριά για την ΑΕΛ μπλοκάρει εύκολα ο Ιωαννίδης στο 60ο λεπτό.
Σουτ του Παναγιωτούδη για Μακεδονικό διώχνει σε κόρνερ ο Σουλούκος στο 71ο λεπτό.
Δοκάρι για Μακεδονικό με κεφαλιά του Λεωνιδόπουλου μετά από εκτέλεση κόρνερ στο 72ο λεπτό.
Σουτ του Λιούμη για Μακεδονικό άουτ στο 75ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με υποδειγματικό πλασέ του Τσιριγώτη, μετά από ασίστ του Μιλτιάδη, στο 84ο λεπτό.
Σουτ του Παναγιωτούδη για το Μακεδονικό ψηλά άουτ στο 92ο λεπτό.
Ευκαιρία για την ΑΕΛ με Τσιριγώτη σώζει εντυπωσιακά ο Ιωαννίδης στο 94ο λεπτό.

ΑΕΛ (Παναγιώτης Γκουτσίδης): Σουλούκος, Καλουτσικίδης, Κοσσονού, Γκοτζαμανίδης, Ηλιάδης, Πλέγας, Κ. Παπαγεωργίου, Αντράντα (76' Θ. Παπαγεωργίου), Τσιριγώτης, Μαυρίας (80' Μιλτιάδης), Νίνο (68' Μαϊδανός).

Μακεδονικός (Άγγελος Ζαζόπουλος): Ιωαννίδης, Χασάνογλου (82' Μπρατσιάνη), Κοτταρίδης, Λισγάρας, Τσουκάνης, Παναγιωτούδης, Γκέντσογλου, Σιατραβάνης (11′ λ.τρ Ζαννάκης 68′ Λιούμης) , Μουγκουλούσι (68′ Σιμόνι), Ουνγιαλίδης, Σαραντίδης.