Ιδανική πρεμιέρα για την ΑΕΛ στο AEL FC Arena, που επικράτησε με 2-1 του Καμπανιακού στο πρώτο επίσημο παιχνίδι της για την 1η αγωνιστική του 1ου ομίλου και έκανε ποδαρικό με το «δεξί» στο πρωτάθλημα της Superleague 2. Ο Μάριος Όγκμποε άνοιξε το σκορ με πλασέ στο 22ο λεπτό, με τον Πόζογλου με κεφαλιά να ισοφαρίζει σε 1-1, για να γίνει το τελικό 2-1 για την ΑΕΛ στο 40ο λεπτό με κοντινό σουτ του Κ. Παπαγεωργίου.

Οι φάσεις στο ΑΕΛ-Καμπανιακός
Εκτέλεση κόρνερ για Καμπανιακό η μπάλα φθάνει στον Τότσκα που κάνει το σουτ άουτ στο 12ο λεπτό.
Σέντρα από δεξιά του Μαυριά για την ΑΕΛ σουτ σε κίνηση ο Κοσσονού άστοχα ψηλά άουτ στο 21ο λεπτό.
Ο Κοσσονού έκανε το σουτ για την ΑΕΛ απέκρουσε προσωρινά ο τερματοφύλακας του Καμπανιακού Κασαπίδης και από κοντά ο Μάριος Ογκμπόε με πλασέ έκανε το 1-0 για την ΑΕΛ στο 22ο λεπτό.
Μακρινό άστοχο σουτ του Σαρβανίδη για Καμπανιακό έφυγε άουτ στο 30ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για τον Καμπανιακό με κεφαλιά του Πόζογλου μετά από σέντρα του Τότσκα από δεξιά στο 36ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με κοντινό σουτ του Κ. Παπαγεωργίου στο 40 λεπτό.
Σουτ του Ογκμπόε για την ΑΕΛ η μπάλα κόντραρε και απομάκρυναν οι αμυντικοί του Καμπανιακού στο 45+3.
Σουτ του Μαυριά για την ΑΕΛ ψηλά άουτ στο 48ο λεπτό.
Σουτ του Πλέγα για την ΑΕΛ άστοχα άουτ στο 50ο λεπτό.
Σουτ του Τότσκα για Καμπανιακό διώχνει λίγο πριν περάσει τη γραμμή ο Πεντρόσο στο 75ο λεπτό.
Σουτ του Μαϊδανού για την ΑΕΛ δοκάρι και άουτ στο 79ο λεπτό.
Μακρινό σουτ του Πεντρόσο για την ΑΕΛ μπλοκάρει ο Κασαπίδης στο 81ο λεπτό.
Κόρνερ για την ΑΕΛ με τον Αντράντα κεφαλιά του Ηλιάδη δεν ανησυχεί ο Κασαπίδης στο 83ο λεπτό.
Εκτέλεση κόρνερ για Καμπανιακό με Πόζογλου σουτ του Παπαστεριανού άουτ στο 85ο λεπτό.
Εκτέλεση φάουλ για την ΑΕΛ με Αντράντα κεφαλιά Πεντρόσο άουτ στο 88ο λεπτό.
Σουτ του Καλουτσικίδη για την ΑΕΛ ψηλά άστοχα άουτ στο 91ο λεπτό.
Σουτ του Σάρατε για την ΑΕΛ διώχνει με γροθιές ο Κασαπίδης στο 92ο λεπτό.

ΑΕΛ (Παναγιώτης Γκουτσίδης): Σουλούκος, Καλουτσικίδης, Μαϊδανός, Ηλιάδης, Στάμου, Κ. Παπαγεωργίου (63' Πατράλης), Πλέγας, Οτορμίν (72' Αντράντα), Μαυριάς (63' Πεντρόσο), Κοσσονού, Ογκμπόε (88' Σάρατε).

Καμπανιακός (Ηλίας Σαπάνης): Κασαπίδης, Γαρύφαλος (74' Καράμπελας), Γιουκούδης, Ν. Καθάριος (74' Μανιός), Μπούσης, Παπαστεριανός, Πόζογλου, Προσκυνητόπουλος (63' Ζαννάκης), Σαρβανίδης, Τότσκα, Φροσύνης.