Νίκη για την ΑΕΛ με 1-0 επί του ΠΟΤ Ηρακλή, για την 3η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Super League 2, που έγινε στο AEL FC Arena. Η ΑΕΛ είχε την υπεροχή στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και κατάφερε να πετύχει το γκολ με σουτ του Κοσσονού στο 87ο λεπτό.

Οι φάσεις στο ΑΕΛ-ΠΟΤ Ηρακλής
Σουτ του Δοϊρανλή για τον ΠΟΤ Ηρακλή κοντράρει και φεύγει κόρνερ στο 6ο λεπτό.
Σουτ του Αντράντα για την ΑΕΛ άστοχα ψηλά άουτ στο 9ο λεπτό.
Σουτ του Κώστα Παπαγεωργίου για την ΑΕΛ μπλοκάρει ο Βελλίδης στο 22ο λεπτό.
Σουτ του Μαυριά για την ΑΕΛ άουτ στο 35ο λεπτό.
Μετά από παράλληλη σέντρα από δεξιά του Πλέγα για την ΑΕΛ ο Πεντρόσο κάνει τη κεφαλιά αλλά ο Βελλίδης σώζει με τα πόδια στο 45ο λεπτό.
Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΟΤ Ηρακλής ο Κούστα από κοντά έκανε την προβολή ο Σουλούκος ενστικτωδώς σώζει με τα πόδια στο 46ο λεπτό.
Σουτ του Τόρες για τον ΠΟΤ Ηρακλής ψηλά άουτ στο 48ο λεπτό.
Σουτ του Σίλβα για τον ΠΟΤ μπλοκάρει εύκολα ο Σουλούκος στο 49ο λεπτό.