Μπορεί η ομάδα να ηττήθηκε αλλά αυτό έγινε με τέτοιο τρόπο που μας αφήνει όσο περίεργο και αν ακούγετε ικανοποιημένους. Μετά από πολύ καιρό η ομάδα με ελλείψεις και πάλι έδειξε ότι η θέση της αυτή τη στιγμή είναι εντελώς πλασματική. Με εκπληκτική άμυνα σε όλο το παιχνίδι έχασε μόνο όταν η αντίπαλη ομάδα έβαλε 5ο παίκτη στο τελευταίο 2λεπτο και ενώ το σκορ ήταν 1-1, 50 δευτερόλεπτα πριν το τέλος δεχτήκαμε το 2-1. Είχε προηγηθεί ο Παναθηναϊκός σε αντεπίθεση στο 1ο ημίχρονο με την ομάδα μας να ισοφαρίζει σε 1-1 με τον Καραμπίνα, να έχει δοκάρι αλλά και ευκαιρίες να προηγηθεί. Συγχαρητήρια στους παίκτες που μετά από ένα διάστημα κακών εμφανίσεων έδειξαν ένα μέρος των δυνατοτήτων τους. Η ομάδα τους πιστεύει πάρα το αρνητικό σερί και στο τέλος είμαστε σίγουροι ότι αυτό θα φανεί και στον βαθμολογικό πίνακα. Τελικό σκορ 3-1 με το 3ο γκολ να επιτυγχάνεται στο τελευταίο δευτερόλεπτο και ενώ όλοι η ομάδα προσπαθούσε για την ισοφάριση. Επόμενο σημαντικό παιχνίδι με την ΚΟΜΠΡΑ εντός έδρας την Κυριακή.