Χωρίς νικητή με σκορ 1-1 ολοκληρώθηκε το ντέρμπι κορυφής του Α' ομίλου της Super League 2, μεταξύ του Λεβαδειακού και της ΑΕΛ, στο Δημοτικό Στάδιο Λιβαδειάς «Λάμπρος Κατσώνης» για την 11η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Super League 2. Ο Λεβαδειακός κατάφερε να προηγηθεί στο 9ο λεπτό με εκτέλεση πέναλτι του Νίκα, ενώ με σουτ εκτός περιοχής του Αντράντα η ΑΕΛ ισοφάρισε στο 67ο λεπτό. Αποβλήθηκε μετά τη λήξη της αναμέτρησης για κάτι που είπε στο διαιτητή. με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Χάρης Ηλιάδης της ΑΕΛ.

Οι φάσεις στο ΑΕΛ-Λεβαδειακός
ΓΚΟΛ για Λεβαδειακό. Εκτέλεση πέναλτι του Νίκα στο 9ο λεπτό. Το πέναλτι κέρδισε ο Γιαννιώτας σε μαρκάρισμα του Μαϊδανού.
Σουτ του Ρόμο για Λεβαδειακό άουτ στο 10ο λεπτό.
Μετά από λάθος της άμυνας της ΑΕΛ ο Ρόμο το σουτ άουτ στο 11ο λεπτό.
Μετά από κόρνερ του Λεβαδειακού κεφάλια του Ρόμο μπλόκαρε ο Σουλούκος στο 26ο λεπτό.
Μετά από εκτέλεση φάουλ για την ΑΕΛ η μπάλα έφτασε στο Πεντρόσο που έκανε το γυριστό πάνω από τα δοκάρια στο 45+2.
Διπλή ευκαιρία για την ΑΕΛ πρώτα έκανε το σουτ ο Οτορμίν απέκρουσε ο Γκροφ, ενώ στη συνέχεια της φάσης σουτ του Μαϊδανού άουτ στο 47ο λεπτό.
Σουτ του Γιαννιώτα για Λεβαδειακό άουτ στο 50ο λεπτό.
Σουτ του Κουάδρα για Λεβαδειακό μπλοκάρει ο Σουλούκος στο 54ο λεπτό.
Γύρισμα του Πλέγα για την ΑΕΛ κεφάλια του Πεντρόσο στο δοκάρι στο 57ο λεπτό.
Σουτ του Τσάπρα απέκρουσε ο Σουλούκος στο 59ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με ωραίο σουτ εκτός περιοχής με το αριστερό από τον Αντράντα στο 67ο λεπτό.
Σουτ του Ρόμο για Λεβαδειακό σε κάνε εστία άουτ στο 70ο λεπτό.
Σουτ του Μαυριά για την ΑΕΛ άουτ στο 73ο λεπτό.