Ισόπαλοι με σκορ 1-1 αναδείχθηκαν ΠΟΤ Ηρακλή και ΑΕΛ στο γήπεδο Χαλάστρας, στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου του πρωταθλήματος της Super League 2. ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με κεφάλια "ψαράκι" του Κώστα Παπαγεωργίου στο 33ο λεπτό, με τον ΠΟΤ Ηρακλή να ισοφαρίζει με σουτ από κοντά του Κούστα, μετά από λάθος του Σουλούκου, στο 39ο λεπτό. Απέκρουσε πέναλτι του Κουντουριώτη του ΠΟΤ Ηρακλή ο τερματοφύλακας της ΑΕΛ, Στέφανος Σουλούκος στο 38ο λεπτό.

Οι φάσεις στο ΠΟΤ Ηρακλής-ΑΕΛ
Εκτέλεση φάουλ με σέντρα από δεξιά του Βιτλή για τον ΠΟΤ Ηρακλή διώχνει με γροθιές ο Σουλούκος στο 20ο λεπτό.
Σουτ του Κώστα Παπαγεωργίου για την ΑΕΛ με το αριστερό η μπάλα άουτ στο 27ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ. Σέντρα του Αντράντα από δεξιά για την ΑΕΛ κεφάλια "ψαράκι" του Κώστα Παπαγεωργίου και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα στο 33ο λεπτό.
Εκτέλεση πέναλτι του Κουντουριώτη για τον ΠΟΤ Ηρακλή απέκρουσε στην δεξιά γωνία του ο Σουλούκος στο 38ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για τον ΠΟΤ Ηρακλή. Σέντρα από δεξιά του Εμπό ο Σουλούκος κάνει λάθος και ο Κούστα από κοντά ισοφαρίζει σε 1-1 στο 39ο λεπτό.
Σουτ του Εμπό για τον ΠΟΤ Ηρακλή απέκρουσε ο Σουλούκος στο 44ο λεπτό.
Σουτ εκτός περιοχής του Πατράλη για ΠΟΤ Ηρακλή απέκρουσε στη δεξιά γωνία του ο Σουλούκος στο 53ο λεπτό.
Μετά από εκτέλεση κόρνερ του ΠΟΤ Ηρακλή κεφάλια Χρουσιέλ άουτ στο 55ο λεπτό.
Σουτ εκτός περιοχής του Κούστα για τον ΠΟΤ Ηρακλή μπλοκάρει εύκολα ο Σουλούκος στο 60ο λεπτό.
Σέντρα από αριστερά του Κοσσονού για την ΑΕΛ ο Νίνο κάνει την προβολή άουτ στο 77ο λεπτό.
Σουτ εκτός περιοχής του Ογκμπόε για την ΑΕΛ άουτ στο 79ο λεπτό.
Σουτ  εκτός περιοχής του Θωμαΐδη για την ΑΕΛ άουτ στο 93ο λεπτό.

ΠΟΤ Ηρακλής (Περικλής Αμανατίδης): Παλαβράκης, Εμπό, Χρουσιέλ, Σιούτας, Πατράλης, Δοϊρανλής (82′ Τόρες), Βιτλής, Κουντουριώτης (56′ Σίλβα), Σπυρίδης (66′ Χειρίτραντας), Κούστα, Γκμπενιόν.

ΑΕΛ (Παύλος Δερμιτζάκης): Σουλούκος, Θ. Παπαγεωργίου (73′ Καλουτσικίδης), Μαϊδανός, Ηλιάδης, Στάμου, Πλέγας, Αντράντα (56′ Θωμαΐδης), Κ. Παπαγεωργίου (89′ Γιανναράκης), Κοσσονού, Μαυριάς (73′ Νίνο), Πεντρόσο (56′ Ογκμπόε).