Η ομάδα του U-17 της ΑΕΛ ηττήθηκε εντός έδρας με σκορ 2-0 από την αντίστοιχη του ΠΑΟΚ, σε αγώνα για την 9η αγωνιστική της Β' φάσης του ΣΤ' ομίλου της Super League 1 K17, που έγινε στο γήπεδο Μακρυχωρίου Λάρισας. Στο 45ο λεπτό ο Θεοφίλου άνοιξε το σκορ για τον ΠΑΟΚ U-17, μετά από εκτέλεση κόρνερ που έφερε πολλές κόντρες στην περιοχή και το τελικό 0-2 διαμόρφωσε στο 55ο λεπτό και πάλι ο Θεοφίλου, έπειτα από την ασίστ του Βυρσωκινού. Η ομάδα της ΑΕΛ αισθανόμενη αδικημένη από την εξέλιξη, αφού πατούσε καλά στο γήπεδο, έκανε πιο έντονες προσπάθειες να γυρίσει το παιχνίδι φτάνοντας σε ένα δοκάρι στο 70ο λεπτό μετά από μακρινό σουτ του Μπιώτη. Επίσης απείλησε στο 85′ από πλεονεκτική θέση με τον Γραβάνη να αστοχεί πλασάροντας μετά από σέντρα του Γκρόζου. Μέχρι τη λήξη δεν άλλαξε κάτι στο τελικό σκορ. H επόμενη 10η αγωνιστική θα γίνει το Σάββατο 27/1 στην έδρα του ΝΠΣ Βόλου. Από την ομάδα μας απουσίαζε λόγω συμμετοχής του στην εθνική ομάδα προπαίδων Κ16 ο Αβραμούλης.

ΑΕΛ Κ17 (Βασιλείου – Νεμπεγλέρας): Σπανός (Τ), Αρσένης (80′ Μπαργιώτας), Δεμίρης, Γκρόζος, Κουπατσάρας, Βαρσάμης, Κουτζαηλίας, Ρίζος (60′ Όντος), Γραβάνης, Μπιώτης (70′ Μπασδέκης), Δημηνίκος (70′ Τσακνάκης)

ΠΑΟΚ Κ17: Μπελερής, Τσιότας, Βυρσωκινός, Δημόπουλος (46′ Μπαταούλας), Γκιόκα (79′ Αρετής), Ελευθεριάδης, Τσίτσιλας (71′ Κοσμόπουλος), Βασίλι (71′ Δαουλάρης), Θεοφίλου, Παπανικόπουλος (60′ Τσιφούτης), Ντούνγκα