Την Αργώ Βόλου αντιμετώπιζε το απόγευμα της Κυριακής (18/02) η ΑΕΛ Ανδρών Βόλεϊ, την οποία κέρδισε με 3-1 σετ. Οι παίκτες του Νίκου Νικητάκη έμειναν πίσω στα σετ χάνοντας το πρώτο στις λεπτομέρειες με σκορ 24-26. Παρόλα αυτά η ΑΕΛ έδειξε ψυχραιμία κάνοντας την ολική ανατροπή και κατέκτησε τα τρία επόμενα σετ φτάνοντας έτσι σε μια σημαντική νίκη απέναντι σε έναν παραδοσιακά δύσκολο αντίπαλο. Την ερχόμενη Κυριακή (25/02) η ομάδα της ΑΕΛ δεν έχει αγωνιστικές υποχρεώσεις, μετά την αποβολή της Δωρίδας από το πρωτάθλημα.

Τα σετ: 24-26, 25-16, 25-21, 25-20

ΑΕΛ (Νικητάκης Ν.): Αρχοντής Αθ, Γκόντοβος Κ, Βουτυρίτσας Χ, Αλεξόπουλος Σ, Στασινός Δ, Δορδοκίδης Θ, Παπακωνσταντίνου Α, Αντωνακάκης Χ, Τσιώλης Ι, Καμπούρης Αθ, Νιακόπουλος Γ, Κωτούλας Κ, Ματούλας Αθ.

Αργώ Βόλου: Αλεξίδης, Αναστασίου, Λεμονής, Μπάϊμπας, Ντερβίσι, Παπαναγιώτου, Πιτσιάβας, Σακελλαρίου, Τέγος, Τζιώρτζιης, Τζούνας, Φουρκιώτης.