Ακόμη μια νίκη πέτυχε η ΑΕΛ Ανδρών Βόλεϊ απέναντι στον Εθνικό Λάρισας με 3-0 σετ. Αν και στο πρώτο σετ οι παίκτες του Νίκου Νικητάκη ξεκίνησαν μουδιασμένοι μένοντας πίσω στο σκορ, κατάφεραν τελικά να το ανατρέψουν κάνοντας το 28-26. Στα επόμενα δυο σετ η ΑΕΛ δεν άφησε περιθώρια στον αντίπαλο της και εξασφάλισε μια ασφαλή διαφορά καθ' όλη τη διάρκεια του αγώνα φτάνοντας έτσι στη νίκη.
Η ΑΕΛ παραμένει πρώτη στο βαθμολογικό πίνακα, μόλις ένα βαθμό μπροστά από τη Φθία Λαμίας την οποία αντιμετωπίζει σε 3 εβδομάδες εκτός έδρας, για την ανάδειξη του πρωταθλητή Θεσσαλίας και διεκδικητή της Α2 κατηγορίας.

Τα σετ: 28-26, 25-14, 25-11

ΑΕΛ (Νικητάκης Ν.): Αρχοντής Αθ, Γκόντοβος Κ, Βουτυρίτσας Χ, Αλεξόπουλος Σ, Στασινός Δ, Δορδοκίδης Θ, Παπακωνσταντίνου Α, Αντωνακάκης Χ, Τσιώλης Ι, Καμπούρης Αθ, Νιακόπουλος Γ.

7. Α.Σ. Δωρίδας -
*H πρωταθλήτρια ομάδα θα συμμετάσχει σε τουρνουά για την άνοδο στην Α2 Εθνική ανδρών.