Με τα τρία γκολ που πέτυχε η ΑΕΛ, με τους Κώστα Παπαγεωργίου, Φαμπρίτσιο Πεντρόσο, Ρόκσον Γεμπόα 1 (αυτογκολ), στην εντός έδρας νίκη με 3-0 επί της ΑΕΚ Β', στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής των Play Off του 1ου ομίλου της Superleague 2, έφθασε τα συνολικά 45 τέρματα. Η μάχη για τον πρώτο σκόρερ της ΑΕΛ καλά κρατεί, με Κώστα Παπαγεωργίου 10 και Φαμπρίτσιο Πεντρόσο 9, να παλεύουν… σώμα με σώμα για τον τίτλο του πρώτου σκόρερ της ΑΕΛ, για την περίοδο 2023-2024 στην Superleague 2. Οι «βυσσινί» την σεζόν 2023-2024 έχουν σκοράρει 45 φορές, 23 στο πρώτο ημίχρονο και 22 στο δεύτερο ημίχρονο. Δείτε αναλυτικά παρακάτω τους 13 διαφορετικούς σκόρερ και τα χρονικά διαστήματα που σκοράρει η «Βασίλισσα του Θεσσαλικού κάμπου».