Πολύ θετικό διάστημα ήταν για την ΑΕΛ Κ17 στο 2ο ημίχρονο από το 45′ έως το 70′ με τους ποδοσφαιριστές μας να είναι αρκετά καλοί, να φτάνουν σε 3 φάσεις με σουτ και μερικές στατικές πιέζοντας διαρκώς και χωρίς να επιτρέπουν στον ΠΑΟΚ να απειλήσει. Κόντρα στη ροή του αγώνα η ομάδα μας δέχθηκε το 2-0 στο 75′ με κεφαλιά. Οι βυσσινί δεν τα παράτησαν και για την εποχή και για τη ζέστη που επικρατούσε συνέχισαν αδιάκοπα να πιέζουν και να δημιουργούν προϋποθέσεις υπεροχής και κινδύνων στους αντιπάλους. Δυστυχώς δεν κατάφεραν να είναι αποτελεσματικοί και ο ΠΑΟΚ με τη νίκη του θα αντιμετωπίσει στον τελικό της Τρίτης τον Ολυμπιακό που κέρδισε 0-1 τον άλλο ημιτελικό με τον Παναθηναϊκό στην εκπνοή των καθυστερήσεων.
Η ΑΕΛ επιβεβαίωσε τα καλά στοιχεία και τις δυνατότητές της που παρουσιάζει όλη τη σεζόν και με τη σημερινή της εμφάνιση έδειξε τον δρόμο για το αύριο της ομάδας. Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια σε όλους τους συντελεστές και πρωτίστως στους ποδοσφαιριστές μας.
ΠΑΟΚ U-17 (Δημήτρης Ορφανός): Μπελερής, Τσιότας, Μπαταούλας, Κοσίδης, Βυρσωκινός, Παπανικόπουλος (69΄ Γκιόκα), Ελευθεριάδης, Ντούνγκα (85΄ Θεοφίλου), Μύθου (85΄ Τουρσουνίδης), Τσίτσιλας (85΄ Κρομμύδας), Μπέρδος (61΄ Στύλος)
ΑΕΛ U-17 (Γιάννης Βασιλείου-Κώστας Νεμπεγλέρας): Σπανός, Αρσένης (72′ Μπαργιώτας), Γκρόζος, Αβραμούλης, Κουπατσιάρας, Βαρσάμης (80′ Καλαθάς), Δημηνίκος, Κουτζαηλίας (78′ Μπασδέκης), Γραββάνης, Ρίζος (80′ Όντος), Μπιώτης