Η ομάδα Κ19 της ΑΕΛ ηττήθηκε εκτός έδρας με 1-0, στις καθυστερήσεις του αγώνα, στο νοκ-άουτ ημιτελικό του πρωταθλήματος Κ19 της Super League 2, από την αντίστοιχη ομάδα του Ιωνικού, στο Δημοτικό Γήπεδο Νίκαιας "Παντελής Νικολαΐδης". Στο πρώτο ημίχρονο υπήρξε ισορροπία στο ξεκίνημα και κυριαρχία έπειτα των γηπεδούχων με λίγες όμως φάσεις λόγω της πίεσης και της κρισιμότητας του αγώνα. Και οι δύο ομάδες δεν δημιούργησαν σημαντικές απειλές. Οι βυσσινί ανέβασαν στροφές και πάτησαν καλύτερα στο γήπεδο κατά τη διάρκεια του δεύτερου ημιχρόνου φτάνοντας σε ανεπανάληπτο χαμένο τετ-α-τετ στο 88′. Εκεί που ο αγώνας θα είχε οδηγηθεί σε παράταση, μετά από κόρνερ στο 92′ και αρκετή σύγχυση με κόντρες μέσα στην περιοχή της ΑΕΛ, ο γηπεδούχος Ιωνικός έκανε το 1-0 και πήρε τη νίκη στην εκπνοή μέσα σε έντονες διαμαρτυρίες από πλευράς ΑΕΛ για καταφανέστατο χέρι των αντιπάλων στην εν λόγω φάση που έκρινε το νικητή.Ο τελικός του πρωταθλήματος Κ19 της Super League 2 θα διεξαχθεί ανάμεσα στην Παναχαϊκή και τον Ιωνικό την Κυριακή 19 Μαΐου 2024, χωρίς να έχει ακόμα οριστικοποιηθεί η έδρα του.

ΑΕΛ Κ19 (Γιώργος Καμάκας): Αντωνόπουλος, Ντιντής, Κουκουράβας, Μπαντραλέξης, Μπέζας, Γκατζιάς, Τσούτσος, Νίτσος, Πολύζος, Νινίκας, Βλιώρας