Ατρόμητος και ΑΕΛ έμειναν στο 1-1, σε παιχνίδι της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Superleague 1, που έγινε στο Δημοτικό Στάδιο Περιστερίου. Ο Ατρόμητος προηγήθηκε στο 18ο λεπτό, όταν ο Νάτσος στην προσπάθειά του να κάνει σέντρα, η μπάλα πήρε μια πολύ περίεργη τροχιά, ο Ισλανδός γκολκίπερ της ΑΕΛ δεν εκτίμησε σωστά τη φάση και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα για το 1-0, όμως στη συνέχεια με το Μιλοσάβλιεβιτς στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους οι «βυσσινί» έφτασαν στην ισοφάριση με σουτ στην κίνηση ισοφάρισαν κι έφυγαν από το Περιστέρι με σημαντικό βαθμό. Η πίεση του Ατρομήτου έγινε ασφυκτική στα τελευταία λεπτά, με την ΑΕΛ να παίρνει με τη βοήθεια της τύχης και του Κρίστινσον, ένα σημαντικό βαθμό, καθώς ο Ατρόμητος έχασε πέναλτι στις καθυστερήσεις του αγώνα. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Ούμπιδες, ο οποίος νικήθηκε από τα 11 βήματα από τον Κρίστινσον, ο οποίος έπεσε στη σωστή γωνία και απέκρουσε την μπάλα.

Ατρόμητος (Γιάννης Αναστασίου): Μέγιερι (46' λ.τ. Θεοδωράκης), Νάτσος, Κατράνης, Ρισβάνης, Γούτας, Χαρίσης (71' Ουγκράι), Μάντσον, Ούμπιδες, Ρόσα (67' Νταβιώτης), Μανούσος, Βέλλιος

ΑΕΛ (Μιχάλης Γρηγορίου): Κρίστινσον, Μιχαήλ, Μιλοσάβλιεβιτς (82' Φιλίποβιτς), Μόρας, Καρανίκας, Σετσέροβιτς (90+4' Μπέρτος), Μπράλιτς, Ζίβκοβιτς, Μπούστος (71' Μπάλλας), Νούνιτς, Φατιόν