Δείτε αναλυτικά τι είπε ο προπονητής της ΑΕΛ, Μιχάλης Γρηγορίου, στην συνέντευξη Τύπου, με αφορμή την εκτός έδρας αναμέτρηση με τον ΠΑΟΚ. Αναλυτικά ο Μιχάλης Γρηγορίου:
«Ήρθαμε σήμερα να αντιμετωπίσουμε τον ΠΑΟΚ. Γνωρίζαμε τις δυσκολίες. Ξεκινήσαμε καλά, είχαμε το πρώτο σουτ με τον Σετσέροβιτς και άλλη μία ευκαιρία με τον Ασούμπρε. Ο ΠΑΟΚ με την ποιότητα του και με τις πολλές εναλλακτικές λύσεις δημιούργησε με την σειρά του κάποιες φάσεις και ευτύχησε να προηγηθεί. Ο στόχος μας ήταν να παραμείνουμε στο παιχνίδι μέχρι τέλους. Δυστυχώς, δεν δημιουργήσαμε κάτι σοβαρό στο δεύτερο ημίχρονο και ήρθε η ήττα η οποία έτσι όπως ήρθε μας αφήνει με πικρία. Κοιτάμε, πλέον, το επόμεο ματς με τον Βόλο εντός έδρας και το Κύπελλο. Θέλουμε μέχρι να κρατήσουμε μέχρι τα Χριστούγεννα την θέση μας στην πρώτη εξάδα και να προκριθούμε επί της Καλαμάτας στο Κύπελλο. Από ένα σημείο και μετά ανεβάσαμε τις γραμμές μας, θέλαμε να πιέσουμε πιο ψηλά. Θα έπρεπε να ρισκάρουμε, βάλαμε και φορ και επιτελικό μέσο, η αλήθεια είναι, όμως, ότι δεν μπορέσαμε να δημιουργήσουμε φάσεις στην τρίτη ζώνη στο δεύτερο ημίχρονο. Ο ΠΑΟΚ ήθελε να διατηρήσει το 1-0 και έμεινε πιο πίσω. Και αυτό συνέβαλλε ώστε να ανεβούμε στο γήπεδο. Δεν περιμέναμε την ήττα από την Λαμία και η αλήθεια είναι ότι μας πήγε αρκετά πίσω κυρίως ψυχολογικά».