Σε φιλική αναμέτρηση που έγινε στο Στάδιο Αλκαζάρ, ο Ολυμπιακός Βόλου νίκησε με 3-1 την ΑΕΛ. Ο Ολυμπιακός Βόλου άνοιξε το σκορ μόλις στο 1ο λεπτό με το Μπάτροβιτς. Στο 56ο λεπτό ο Ντουάρτε με σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 0-2, ενώ στο 68ο λεπτό ο Χάσεκ και ο Τσέχος με σουτ έγραψε το 0-3.
Το μόνο που κατάφερε η ΑΕΛ ήταν να μειώσει με το Ζαχαράκη στις καθυστερήσεις του αγώνα.

ΑΕΛ: Σουλούκος, Παπαγεωργίου, Μαϊδανός, Γκοτζαμανίδης, Θεολόγου, Παπαγεωργίου, Γαρουφαλιάς, Μιλτιάδης, Κούστα, Γλυνός, Μαυριάς.
Αγωνίστηκαν ακόμα οι Μισυρλής, Μπέρτος, Ηλιάδης, Μαξιμένκο, Νικολιάς, Κοτσιανούλης, Δακτυλάς, Ογκμπόε, Ζαχαράκης και Τσουμάνης

Ολυμπιακός Βόλου: Ξενοδόχοβ (46’ Βούγιοβιγτς), Σκοπελίτης (77’ Παπακώστας), Ναά, Φιλίποβιτς (80’ Χολέβας), Μαρκοπουλιώτης, Ντιαμπί (54’ Ντουάρτε, 89’ Μπέικος), Κόλα (88’ Βλάχος), Χάσεκ (66’ Χατζής), Σουλεϊμάν (46’ Ασλανίδης), Κουντουριώτης (50’ Βερνάρδος), Μπάτροβιτς (56’ Ξύδας, 82’ Ενκόα).