Η ομάδα Κ17 του ΠΑΣ Γιάννινα νίκησε εκτός έδρας με 3-1 την αντίστοιχη της ΑΕΛ, για την 10η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ17 της Super League 2021-22, σε αναμέτρηση που πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο Δασοχωρίου Λάρισας. Για την ιστορία του αγώνα η ΑΕΛ προηγήθηκε με εκτέλεση πέναλτι του Βλιώρα στο 6ο λεπτό. Στο 21ο λεπτό ο Βλέτσας με σουτ ισοφάρισε σε 1-1 για το ΠΑΣ Γιάννινα, ενώ στο 58’ ο Σάλο με εκτέλεση πέναλτι έκανε το 1-2. Τέλος στο 69ο λεπτό ο Λώλης με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 1-3.

ΑΕΛ U-17: Γιώτας, Νινίκας, Κουκουράβας (80’ Κοροντίνης), Πιτσιδήμος, Μπαγιώτας, Χαλδούπης, Γκόλτσιος, Βλιώρας, Μπόγδανος (46’ Μπάντελης), Πινακάς (80’ Ντελόπουλος), Ασίκογλου (70’ Βογιατζάκης).

ΠΑΣ Γιάννινα U-17: Μάντζιος, Αθανασίου (75’ Λυκόπουλος), Μίνης, Ντούκας, Ντώνος, Λώλης, Βλέτσας (86’ Πλασκασοβίτης), Χρήστου (75’ Κύργιος), Σάλο, Μυρόγλου (61’ Νίτας), Ζωγράφος (75’ Τσίτας).