Ήττα για την ΑΕΛ, από τον ΠΑΟΚ Β' στο γήπεδο Μακεδονικού. Δεν τα κατάφερε η ΑΕΛ, σε ένα βαθμολογικά αδιάφορο ματς, αφού ηττήθηκε εκτός έδρας με 2-0 από τον ΠΑΟΚ Β', στο πλαίσιο της 33ης αγωνιστικής του Ά ομίλου του πρωταθλήματος της Superleague 2. Το πρώτο γκολ σημειώθηκε όταν ο Τάχατος με σουτ εκτός περιοχής με το αριστερό, έστειλα τη μπάλα στα δίχτυα του Θεοδωρόπουλου στο 56ο λεπτό. Το τελικό 2-0 διαμορφώθηκε με κεφαλιά έξω από την περιοχή από το Χατζηστραβό, μετά από απόκρουση του Θεοδωρόπουλου σε πλασέ του Κουλούρη στο 88ο λεπτό.

ΠΑΟΚ Β' (Γκαρσία): Μπαλωμένος, Μανιωλούδης, Παναγιώτου, Αποστολόπουλος, Τσαούσης, Γρόσδης, Σαλαμούρας (64′ Μελετίδης), Τάχατος (80′ Τσοπούρογλου), Φασίδης (64′ Τζίμας), Πανίδης (72′ Κουλούρης), Σπυρίδης (46′ Χατζηστραβός).

ΑΕΛ (Γκουτσίδης): Θεοδωρόπουλος, Θ. Παπαγεωργίου, Μαϊδανός (62′ Τσέλα), Ηλιάδης, Μαξιμένκο (62′ Γρηγορόπουλος), Ραμίρεζ (62′ Κοτσιανούλης), Κ. Παπαγεωργίου, Νίνο (76′ Ζαχαράκης), Όγκμποε (62′ Γλυνός), Μαυρίας, Νικολιάς.