Δείτε αναλυτικά τα τελικά αποτελέσματα της 33ης αγωνιστικής της Super League 2, μαζί με τις βαθμολογίες των δύο ομίλων και την επόμενη τελευταία αγωνιστική.

Αναλυτικά η 33η αγωνιστική Α' όμιλος 
ΠΑΟΚ Β' – ΑΕΛ 2-0
Ολυμπιακός Βόλου – Απόλλων Λάρισας 2-1
Νίκη Βόλου – Ολυμπιακός Πειραιώς Β' 0-1
Αλμωπός Αριδαίας – Πανσερραϊκός 0-1
Καβάλα – ΠΟΤ Ηρακλής 1-1
Θεσπρωτός – Βέροια 1-3
Ξάνθη – Απόλλων Πόντου 2-1
Πιερικός – Αναγέννηση Καρδίτσας 2-2
Ρεπό: Τρίκαλα

Βαθμολογία Α’ όμιλος
1. Βέροια 72
———————————————
2. ΑΕΛ 64
3. Ξάνθη 53
4. Νίκη Βόλου 51
5. Ολυμπιακός Πειραιώς Β’ 48
6. Αναγέννηση Καρδίτσας 48
7. ΠΟΤ Ηρακλής 45
8. ΠΑΟΚ Β’ 44
9. Αλμωπός Αριδαίας 39
10. Απόλλων Πόντου 36
11. Θεσπρωτός 33
12. Πιερικός 32
13. Πανσερραϊκός 32
———————————————
14. Καβάλα 31
15. Ολυμπιακός Βόλου 29
16. Απόλλων Λάρισας 26*
17. Τρίκαλα 21
Απόλλων Λάρισας: Αφαιρέθηκαν 6 βαθμοί, αν πληρώσει εντός 5 ημέρων τους παίρνει πίσω

Η επόμενη 34η αγωνιστική Α' όμιλος 
Κυριακή 1 Μαΐου 2022
14:45 Αναγέννηση Καρδίτσας – Ξάνθη
14:45 Απόλλων Πόντου – Θεσπρωτός
14:45 Βέροια – Καβάλα
14:45 ΠΟΤ Ηρακλής – Αλμωπός Αριδαίας
14:45 Πανσερραϊκός – Νίκη Βόλου
14:45 Ολυμπιακός Πειραιώς Β' – Ολυμπιακός Βόλου
14:45 Απόλλων Λάρισας – ΠΑΟΚ Β'
14:45 ΑΕΛ-Τρίκαλα
Ρεπό: Πιερικός

Αναλυτικά η 33η αγωνιστική Β' όμιλος 
Χανιά – ΟΦ Ιεράπετρας 2-0
Διαγόρας Ρόδου – Καλλιθέα 0-0
Αστέρας Βλαχιώτη – Αιγάλεω 2-1
Εργοτέλης – Ηρόδοτος 0-1
Καραϊσκάκης – Λεβαδειακός 0-3
Παναθηναϊκός Β' – Ρόδος 3-0 α.α
Καλαμάτα – Επισκοπή 5-0
ΑΕΚ Β' – Κηφισιά 2-2
Ρεπό: Ζάκυνθος

Βαθμολογία Β’ όμιλος
1. Λεβαδειακός 69
———————————————
2. Καλλιθέα 62
3. Καλαμάτα 58*
4. Χανιά 55
5. ΑΕΚ Β’ 52
6. Κηφισιά 50
7. Αιγάλεω 46
8. Επισκοπή 45
9. Εργοτέλης 40
10. Αστέρας Βλαχιώτη 35
11. ΟΦ Ιεράπετρας 34
12. Παναθηναϊκός Β’ 34
13. Ηρόδοτος 34
———————————————
14. Διαγόρας Ρόδου 33
15. Καραϊσκάκης 29
16. Ρόδος 15*
17. Ζάκυνθος 12*
Ρόδος: Αφαιρέθηκαν 12 βαθμοί
Ζάκυνθος: Αφαιρέθηκαν 9 βαθμοί
Καλαμάτα: Αφαιρέθηκαν 3 βαθμοί

Η επόμενη 34η αγωνιστική Β' όμιλος 
Κυριακή 1 Μαΐου 2022
14:45 Κηφισιά – Καλαμάτα
14:45 Επισκοπή – Παναθηναϊκός Β'
14:45 Ρόδος – Καραϊσκάκης
14:45 Λεβαδειακός – Εργοτέλης
14:45 Ηρόδοτος – Αστέρας Βλαχιώτης
14:45 Αιγάλεω – Διαγόρας Ρόδου
14:45 Καλλιθέα – Χανιά
14:45 ΟΦ Ιεράπετρας – Ζάκυνθος
Ρεπό: ΑΕΚ Β'
 
ΑΕΛ © 2020. All Rights Reserved. Powered by aelole.gr
Top