Με νίκη συνέχισε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις η ανδρική ομάδα βόλεϊ της ΑΕΛ, επικρατώντας εκτός έδρας του ΑΠΣ ΦΘΙΑ Λαμίας με 3-0 στο ΔΑΚ Λαμίας, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής. Οι άνδρες της ΑΕΛ παρατάχθηκαν με πολλές απουσίες και δίχως τον coach Νίκο Νικητάκη (που ταλαιπωρήθηκε από ίωση)... Με υπηρεσιακό προπονητή τον Γιάννη Τσιώλη και αρκετούς απώντες, οι Βυσσινί έδειξαν την αρμόζουσα σοβαρότητα και αποτελεσματικότητα επικρατώντας εύκολα με 0-3 του νεανικού συνόλου της Φθία Λαμίας... Με όπλο το σερβίς και την επίθεση η "Βυσσινί Αρμάδα" πήρε γρήγορα κεφάλι στο σκορ από το πρώτο σετ δημιουργώντας διαφορά ασφαλείας που κράτησε ως και την κατάκτησή του... Το δεύτερο σετ είχε από την αρχή αρκετές εναλλαγές στο σκορ με τους παίκτες της ΑΕΛ να είναι πιο ψύχραιμοι και σωστοί στις λεπτομέρειες κάνοντας έτσι το 0-2... Τυπική διαδικασία το 3ο σετ με τους αθλητές της ΑΕΛ να διατηρούν μεγάλο προβάδισμα στο σκορ από την αρχή έως το τέλος... Η νίκη αυτή εδραίωσε τους αθλητές του Νίκου Νικητάκη στην δεύτερη θέση πίσω από την πρωτοπόρο Αμιλλα Τρικάλων από την οποία μετρούν και την μοναδική ήττα με 2-3 στο πρώτο γύρο... Επόμενη αγωνιστική στον γειτονικό Τύρναβο με αντίπαλο την Ακαδημία Τυρνάβου για την έναρξη του Β' Γύρου...