Οι Παίδες της ΑΕΛ επικράτησαν εκτός έδρας με 3-1 επί της Φθία Λαμίας. Οι παίκτες της ΑΕΛ από το πρώτο κιόλας σετ έδειξαν ότι ταξίδεψαν με μόνο στόχο την νίκη. Καλύτεροι σε σερβίς μπλόκ και επίθεση έκαναν το 0-1 με σχετική άνεση. Όμοια εικόνα και του δευτέρου σετ με τους Λαμιώτες να δείχνουν σημεία ανάκαμψης χωρίς αυτό να πτοεί τους νεαρούς Βυσσινί. Στο τρίτο σετ ένα συνονθύλευμα λαθών και βιασύνης έφερε τους Βυσσινί να βρίσκονται σε θέση "κυνηγού στο σκορ" με την Φθία να διατηρεί ένα σταθερό προβάδισμα 3 πόντων. Παρά την ανατροπή σκηνικού από τους αθλητές του Γιάννη Τσιώλη, διπλή ολιγωρία στο 24-24 κόστισε το σετ. Στο τέταρτο και τελευταίο σετ του αγώνα οι Βυσσινί δεν άφησαν περιθώρια αντίδρασης και επικράτησαν με 1-3 , παραμένοντας στην 2η θέση της βαθμολογίας έχοντας μόλις μία ήττα από τον πρωτοπόρο ΓΣ ΑΝΤΙΚΥΡΑΣ.