Με τα δύο που πέτυχε η ΑΕΛ με τους Φαμπρίτσιο Πεντρόσο και Κώστα Παπαγεωργίου, στην εντός έδρας νίκη με 2-0 επί του Αλμωπού Αριδαίας, στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής, έφθασε τα 32 τέρματα (δεν υπολογίζονται τα τρία γκολ από το παιχνίδι με τον Απόλλωνα Λάρισας που κερδήθηκε με 3-0 στα «χαρτιά», ενώ μετράνε τα δύο γκολ του Μάριου Ογκμπόε στο εκτός έδρας παιχνίδι με τη Νίκη Βόλου που διεκόπη). Έντεκα ποδοσφαιριστές έχουν σκοράρει τα 32 γκολ της ΑΕΛ, ενώ υπάρχει και ένα αυτογκόλ, στους δεκαεννέα αγώνες της, στον 1ο όμιλο της Super League 2. Η ΑΕΛ την σεζόν 2022-2023 έχει σκοράρει 32 φορές, 20 στο πρώτο ημίχρονο και 12 στο δεύτερο ημίχρονο. Δείτε τους σκόρερ και τα χρονικά διαστήματα που σκοράρει η «Βασίλισσα του Θεσσαλικού κάμπου».